Türkiye ve Kıbrıs'ta 12499 otele doğrudan rezervasyon yapın

Erciş‎'de otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Erciş‎ otelleri için sitemizde 3 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Erciş‎'de otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12499 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Erciş‎ Hakkında

Van Gölü nün kıyısında bulunan ve birçok dereyi bünyesinde bulundurmasıyla yeşilin yedi tonunu ziyaretçilerine sunan, yöre halkının deyimiyle "Yeşil Erciş", tarih boyunca farklı medeniyetler tarafından mesken edilmesiyle doğal güzelliklerini birçok tarihi yapıyla süslemiştir.Zilan Deresi, Deliçay, İrşad Çayı ve Yekmal Çayı sayesinde yeşil, mavi ve serin bir atmosfer sunan Erciş, yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turiste cazip bir tatil teklifi sunmakta. 

Göl taşkınlarından dolayı Van Gölü nden 5 kilometre içeride kurulan ve kavaklarla bezenmiş ilçe, ülkemizin önemli turizm noktalarından biridir. Erciş isminin Urartu kralı Argişti den geldiği bilinmekte ve ilçede Urartulardan sonra sırasıyla Med, Pers, Roma, Bizans, Selçuklular, Osmanlılar, Celayirliler ve Karakoyunlular hüküm sürmüştür.tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Erciş, geçiminin büyük bir kısmını Erciş Şeker Fabrikası ile sağlamakta ve Van ilinin en çok nüfusa sahip ve en gelişmiş ilçesi konumundadır.

 

Erciş Otel ve Tatil Önerileri

Doğanın, tarihin ve kültürün eşsiz güzellikteki örneklerini sunan Erciş, her bütçeye ve zevke uygun otel seçenekleriyle yerli yabancı turistleri memnun etmekte. Şehir merkezinde, ilçelerde, göl kenarında bulabileceğiniz otellerde kaliteli hizmet imkanları bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Erciş için erken otellerin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanıp önceden yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Ulaşım

Doğu Anadolu Bölgesi nin en güzel şehirlerinden biri olan Van ın ilçesi Erciş e karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlamak mümkün. İstanbul a 1637 km, Ankara ya 1382 km, İzmir e 1767 km uzaklığıyla daha çok hava yolu veya turistik bir yolculuk amaçlı Ankara dan her salı ve pazar sefer düzenleyen ve yaklaşık 26 saat süren Van Gölü Ekspresi ile ulaşım tercih edilmekte. Uzun yolculuğu sevenler ve zaman problemi olmayanlar için otobüs firmalarının seferleri veya şahsi araçla yolculuk, alternatifler arasında. Havayolunu tercih ederseniz Erciş e 106 kilometre uzaklıkta ve Van Gölü kıyısında bulunan Van Ferit Melen Havaalanına iniş yaparak kısa zamanlı ve konforlu bir yolculuğun ardından kara yolu ile Erciş e geçebilirsiniz. Van Gölü kıyısında bulunan Erciş in Van şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 100 kilometredir. Ayrıca İran dan Ortadoğu ya giden transit yol da buradan geçmekte.

 

Erciş Kalesi

Van gölünün kenarında bir kayalık üzerinde bulunan Erciş Kalesi, göl suları ilkbaharda yükseldiğinden, sular altında kalmasıyla harika bir görüntü oluşturmakta. Kale hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamasının yanında Evliya Çelebi nin yapıldığı dönemden sonra buraya gelerek yazdığı yazılardan bilgi edinmekteyiz. Fakat anlatımlarından ziyade kaleden geriye kalan göl suları içindeki sur duvarları olduğunu göreceksiniz. Erciş in güneyinde Çelebibağ kasabasında bulunan Erciş Kalesi, Evliya Çelebi ye göre Kılıçarslan tarafından 1127 yılında inşa ettirilmiş, kalenin iki kapısından batıya bakanı Adilcevaz Kapısı olarak bilinmekte ve içerisinde Kara Yusuf Camisi olduğu belirtilmektedir.

 

Zortul Kümbeti

Karakoyunlular döneminde yaşamış önemli bir şahsiyet için yaptırılmış Zortul Kümbeti, Erciş e bağlı Zortul köyünde bulunmakta. Kaidesi kare şeklinde ve gövdesi on iki gen olan kümbetin üzeri piramidal bir külahla örtülmüştür. Üzerinde bulunan hayvan ve bitki figürleriyle dikkat çeken Zortul Kümbet i tarihi ve mimari yapısı ile görülmeye değer.

 

Çivi Yazılı Urartu Kitabeleri

Urartu Kralı Sarduri nin yaptığı çalışmaları ve o zamanlar bu alanda bulunan üzüm bağlarını anlatan, boyutları 1.5-1 metre ve çerçeve içine alınan   Çivi Yazılı Urartu Kitabeleri, Van-Erciş karayolu üzerinde tüm dikkat çekiciliğiyle ziyaretçilerini ağırlamakta. 

 

Kadem Paşa Hatun Türbesi

Karakoyunlu Cihan Şah zamanında Emir Rüstem tarafından 1463 yılında yapılan Kadem Paşa Hatun Türbesi, Karakoyunlu hükümdarı Karayusuf un hanımı Kadem Paşa Hatun ve oğulları Emir Yar Ali, Şah Mustafa, Şah Sevik, Şah Ali için yaptırılmıştır. İki katlı, on iki gel gövdeli ve piramidal külahlı türbenin alt katı olan cenazelik bölümü, kare planlı, beşik tonoz örtülüdür. Van-Erciş karayolunun Karataşlar mevkiinde bulunan Kadem Paşa Hatun Türbesi nin üzeri geometrik ve bitkisel figürlerle süslenmiştir ve günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmıştır.

 

Kara Yusuf Paşa Türbesi

Erciş-Patnos karayolu üzerinde, Zortul köyü yakınlarında bulunan türbenin üzerinde herhangi bir kitabe bulunmamakla birlikte; üzerinde bulunan Anadolu Türk sanatında hükümdarlık sembolleri ve yapının mimari özellikleri incelendiğinde 15. yüzyılda yapıldığı ve Kara Yusuf Paşa ya ait olduğu tahmin edilmektedir. Dış mimarisindeki hayvan, bitki ve geometrik motifleriyle dikkat çeken Kara Yusuf Paşa Türbesi, iki katlı olup alt katı kare planlı ve beşik tonozludur. Mimari yapı bakımından Kadem Paşa Hatun Türbesi ile benzerlik göstermesi de türbenin Kara Yusuf Paşa ya ait olduğunu işaret etmekte.

 

Erciş Balık Bendi

Van Gölü nün derinliklerinden gelen inci kefallerinin sodalı gölden Deliçay ın tatlı sularına akıntının ters yönünde yumurtlamak amaçlı kayaların üstünden zıplayarak geçişi adeta bir dans gösterisi.. Dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız bu doğa harikası görüntülere tanıklık etmek için her yıl nisan-temmuz aylarında yerli ve yabancı turistler bölgeye akın etmekte. Ayrıca etrafı yeşillikler ile dolu rengarenk çiçekler ile bezenmiş Erciş merkeze 10 kilometre uzaklıkta, Şeker fabrikasının yanında bulunan ve yöre halkı tarafından piknik alanı olarak kullanılan mesire yerinde semaverinizi yakıp muhteşem manzaranın karşısında çayınızı yudumlayabilir, birbirinden güzel fotoğraf ve videolar çekebilirsiniz.

 

Çelebibağı Beldesi 

Zilan Çayı nın Van Gölü ile buluştuğu noktada bulunan sazlıklar , çimenler ve 50 ye yakın kuş türüyle doğa ve fotoğraf severlerin gözdesi Çelebibağı... Özellikle flamingoların göç yolu üzerinde bulunan ve üç ay kadar konakladıkları bölgede her an değişik bir kuş türüyle karşılaşabilirsiniz. Adeta bir Akdeniz kasabasını andıran Çelebibağ da kamp kurabilir, muhteşem doğasıyla baş başa kalabilirsiniz. Tarihi Karakoyunlu mezarlığını da bünyesinde bulunduran beldede misafirperver yöre halkından güzel hikayeler dinleyebilir, yeşilin ve mavinin birçok tonuna tanıklık edebilirsiniz.

 

Erciş Yöresel Yemekleri

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra yemek kültürüyle de ziyaretçilerini memnun eden Erciş, iklim koşullarından dolay daha çok et ve süt ürünlerini barındıran bir mutfağa sahiptir. Birçok yöresel yemek arasından en bilinenler Erciş Köftesi, Çiriş Mıhlaması ve Erik Kurumuşu yöre halkının da çokça tükettiği lezzetler arasında.

 Farklı mutfaklardan bir araya gelmiş lezzetlerin harmanı olarak ortaya çıkan yemek kültürü sayesinde, özellikle Van kahvaltısıyla sadece ülkemizde değil başka ülkelerde de adını duyurmakta. Van kahvaltısı; otlu peynir, beyaz peynir, yayık tereyağı, süt kaymağı, kavut, murtuğa, Van balı gibi doğal ürünlerle sizlere unutulmaz bir kahvaltı tattıracaktır. Sengeser, ciğer köftesi, eşkili, kürt köftesi, helise, çiriş pilavı, tandırda Van balığı(inci kefali), kurut aşı, ayran aşı çorbası, bulgur aşı gibi birbirinden lezzetli yemeklerinden tattıkça büyüleneceksiniz.

 

Erciş Festivalleri

Erciş te geleneksel olarak Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülere sahne olmakta. Her yıl yerli ve yabancı turistleri Erciş e çeken festivalde özellikle balıkların dans edişi büyük ilgi görmekte. Festival, inci kefallerinin yolculuğuna göre Mayıs ayının sonu ile Haziran ayının başında gerçekleştirilmektedir. Festivalin amacı ise inci kefalini tanıtmak, korumak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktır.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder