Dim Mağarası Otelleri

En uygun Dim Mağarası otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Dim Mağarası Otelleri

Genel Bilgi

Dim Mağarası doğal ve karstik bir mağaradır.Karbonik asit yönünden zengin yağmur ve kar sularının kırık zonu boyunca Kireçtaşı kayalarını eritmesi sonucu oluşmuştur.Dim Mağarası eski çağlardan beri bilinmekte ve bir bölümü çevre halkı tarafından barınak olarak kullanılmaktaydı. Mağara bilimcileri tarafından ölçümleri yapılıp ortaya çıkarılması ise1986

Şevki Bey Hotel

Tosmur / Alanya / Antalya
Alanya merkezimin dışında yer alan bu şirin otel özel yüzme havuzu manzaralı huzurlu bir ortamda plaja kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Şevkibey Hotel kent merkezine sadece dört kilometredir.

Green Life Hotel

Kestel / Alanya / Antalya
2018 yılında turizmin incisi Alanya’da inşa edilmiş olan GREENLİFE Hotelimizde saygıdeğer misafirlerimize hizmet vermekten kıvanç duyarız. Deniz ile iç içe tesis, denize 200 metre tesisin 100 m uzunluğunda plajına 5 dakika yürüyüşle ulaşılır.

Besthome Seven Star

Alanya / Antalya
Tesisimiz Alanya merkez'e 7 km mesafede, olup Kestel merkez'e yürüme mesafesindedir. Denize sifir konumdadir.

Sun Star Resort Hotel

Kestel / Alanya / Antalya
Her odada düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Odalarda elektrikli su ısıtıcısı mevcuttur. Odalarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri ile donatılmış özel bir banyo vardır.

Sunshine Hotel

Kestel / Alanya / Antalya
Sunshine Hotel Alanya - Kestel mevkiinde bulunmaktadır. Tesiste 1 adet açık havuz ve çocuk havuzu bulunmaktadır. Havuz ve denizde güneşin tadını çıkarabilir, tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Alanya Sultan II Apart

Mahmutlar / Alanya / Antalya
Alanyanın En Eğlenceli Sitelerinden Birinde Bulunan Dairemiz. 2+1 ve Oldukça Geniş Bir Yapıdadır. 6 Kişi Rahatlıkla Konaklama Yapabilir. Ayrıca Tesisin Açık Yüzme Havuzu ve Aqua Parkı Bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Dim Mağarası Hakkında

Dim Mağarası Otelleri Dim Mağarası doğal ve karstik bir mağaradır.Karbonik asit yönünden zengin yağmur ve kar sularının kırık zonu boyunca Kireçtaşı kayalarını eritmesi sonucu oluşmuştur.Dim Mağarası eski çağlardan beri bilinmekte ve bir bölümü çevre halkı tarafından barınak olarak kullanılmaktaydı. Mağara bilimcileri tarafından ölçümleri yapılıp ortaya çıkarılması ise1986 Yılında olmuştur. Mağaranın sonunda, girişten 17 m daha derinde 200 m² su yüzeyi bulunan küçük bir göl bulunmaktadır. suyun bu bölümde birikmesinin nedeni göl tabanının geçirimsiz şistlerden oluşmasındandır.Türkiye'nin Akdeniz kıyısındaki Turizm Merkezi Antalya'ya 145 km, Alanya ya 11 km. uzaklıktadır. Mağara Deniz seviyesinden 232 m yükseklikte olup, 1691 m yüksekliğindeki Cebel Reis Dağı'nın batı yamacında yer alır. Alanya'dan Dim Mağarası'na Kestel Beldesi üzerinden, Dim Çay vadisinden ve Tosmur Beldesi üzerinden asfalt yollarla ulaşılabilir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır