Damlataş Mağarası Otelleri

Damlataş Mağarası otelleri, en uygun Damlataş Mağarası otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Damlataş Mağarası Otelleri

Genel Bilgi

Damlataş Mağarası, Alanya'nın içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Merkeze 3 km. uzaklıktadır. Toplam uzunluğu 30 m. olan mağara; kuru ve yatay mağara tipindedir. 200 m'lik bir alanı kaplamaktadır. 1948 yılında liman inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur. Birbirinden

Kleopatra Develi Hotel

Alanya / Antalya
Tesisimizde odalarda bulunan klima kullanimi ücretlidir.

Kleopatra Bavyera Hotel

Alanya / Antalya
Tesisimizde odalarda bulunan klima kullanimi ücretlidir.

Kleopatra Bebek Hotel

Alanya / Antalya
Tesisimizde odalarda bulunan klima kullanimi ücretlidir.

Xperia Grand Bali Hotel

Merkez / Alanya / Antalya
Otel Grand Bali Dünya çapında Türk Rivierası olarak bilinen Alanya merkezde Kleopatra sahiline 5 dakikalık yürüme mesafede olup; deniz, güneş ve tarihin buluştuğu Akdeniz sahillerinde konuklarına unutulmaz bir tatil sunmaktadır.

Destino Hotel

Merkez / Alanya / Antalya
Destino Hotel, Alanya Şehir Merkezi'ndedir. Birçok hizmetimizle misafirlerimizin tatil deneyimini en iyi şekilde yaşamalarını arzulamaktayız.

Bella Vista Suit Hotel

Alanya Kalesi / Alanya / Antalya
Dünyaca ünlü Kleopatra Plaji manzarasina sahip tesis, plaj manzarasi sunan pek çok odasi ve güler yüzlü hizmeti ile sehir merkezine 250 m mesafededir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Damlataş Mağarası Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Damlataş Mağarası Hakkında

Damlataş Mağarası Otelleri Damlataş Mağarası, Alanya'nın içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Merkeze 3 km. uzaklıktadır. Toplam uzunluğu 30 m. olan mağara; kuru ve yatay mağara tipindedir. 200 m'lik bir alanı kaplamaktadır. 1948 yılında liman inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur. Birbirinden güzel binlerce sarkıt ve dikitlerle süslü bu mağara hemen koruma altına alınıp mağara hakkında araştırmalara başlanmıştır. Binlerce sarkıt ve dikitin eşsiz bir görüntü verdiği mağara, 15 m. yüksekliktedir. Birbirinden güzel bu sarkıt ve dikitler sürekli nemlidir. Mağara 22-23 drecelik sabit bir ısıya ve %90 dan fazla nem oranına sahiptir. Mağaranın astıma iyi gelen dört vasfı olduğu tespit edilmiştir. Mağaranın ortamında bulunan normalden 8-10 misli fazla karbondioksit, yüksek oranda nem, alçak sühunet, radyoaktivite gibi unsurların ilk ikisinin astıma iyi geldiği, diğer ikisinin de yardımcı faktör olarak kabul edildiği bilinmektedir. Alanya'ya astım tedavisi için gelen hastaların, öncelikle bir doktordan mağaraya girmesinde bir sakınca olmadığına dair rapor alarak, mağaranın ilgili memuruna başvurması gerekmektedir. Tedavi süresince sembolik bir ücret ödenir. Damlataş Mağarası turizme açıktır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır