Damlataş Mağarası Otelleri

En uygun Damlataş Mağarası otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Damlataş Mağarası Otelleri

Genel Bilgi

Damlataş Mağarası, Alanya'nın içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Merkeze 3 km. uzaklıktadır. Toplam uzunluğu 30 m. olan mağara; kuru ve yatay mağara tipindedir. 200 m'lik bir alanı kaplamaktadır. 1948 yılında liman inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur. Birbirinden

Cihan Cleopatra Otel

Alanya / Antalya
Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı'na yakınlığından dolayı yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği Cihan Cleopatra Otel 27 odalıdır.

Şevki Bey Hotel

Tosmur / Alanya / Antalya
Alanya merkezimin dışında yer alan bu şirin otel özel yüzme havuzu manzaralı huzurlu bir ortamda plaja kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Şevkibey Hotel kent merkezine sadece dört kilometredir.

Select Apart Hotel

Merkez / Alanya / Antalya
Açik yüzme havuzu, restoran bar hizmeti sunan Select Apart Hotel, odalarda mutfakli konaklama imkani sunmaktadir. Tesiste ücretsiz Wi-Fi erisimi ve 24 saat açik resepsiyon mevcuttur. Select Apart Hotel'in odalarinda klima(ücretsiz) ve balkon yer alir.

Side Amour Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Side Amour Hotel; modern bir mimariye sahip olan tesisimiz 3 katlı ve 4 ayrı blokta 135 oda olarak 2021 yılında 3500 m² alan üzerinde yeniden inşa edilmiştir.

Kleopatra Atlas Hotel (Yetiskin Oteli +16)

Merkez / Alanya / Antalya
Kleopatra Atlas Hotel, modern bir dekora sahip 124 odası ile misafirlerini her şey dahil konseptte ağırlıyor.

Alanya Sunway Hotel

Alanya Merkez / Alanya
Alanya Sunway Hotel, cennet Alanya'nın en nadide bölgesi olan Damlataş Mağarası'nın bulunduğu ve Kleopatra Sahili'nin başladığı bölgede ve şehrin tam ortasında Alanya Kalesi'nin batı kısmındadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Damlataş Mağarası Hakkında

Damlataş Mağarası Otelleri Damlataş Mağarası, Alanya'nın içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Merkeze 3 km. uzaklıktadır. Toplam uzunluğu 30 m. olan mağara; kuru ve yatay mağara tipindedir. 200 m'lik bir alanı kaplamaktadır. 1948 yılında liman inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur. Birbirinden güzel binlerce sarkıt ve dikitlerle süslü bu mağara hemen koruma altına alınıp mağara hakkında araştırmalara başlanmıştır. Binlerce sarkıt ve dikitin eşsiz bir görüntü verdiği mağara, 15 m. yüksekliktedir. Birbirinden güzel bu sarkıt ve dikitler sürekli nemlidir. Mağara 22-23 drecelik sabit bir ısıya ve %90 dan fazla nem oranına sahiptir. Mağaranın astıma iyi gelen dört vasfı olduğu tespit edilmiştir. Mağaranın ortamında bulunan normalden 8-10 misli fazla karbondioksit, yüksek oranda nem, alçak sühunet, radyoaktivite gibi unsurların ilk ikisinin astıma iyi geldiği, diğer ikisinin de yardımcı faktör olarak kabul edildiği bilinmektedir. Alanya'ya astım tedavisi için gelen hastaların, öncelikle bir doktordan mağaraya girmesinde bir sakınca olmadığına dair rapor alarak, mağaranın ilgili memuruna başvurması gerekmektedir. Tedavi süresince sembolik bir ücret ödenir. Damlataş Mağarası turizme açıktır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır