Burhaniye Otelleri

En uygun Burhaniye otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Burhaniye Otelleri

Genel Bilgi

Burhaniye, Balıkesir ilinin Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçesidir. Ağırlıklı olarak zeytinyağı üretimine yönelik zeytincilik ve iç turizm merkezidir. Çanakkale-İzmir Otoyolu (E87) ilçe merkezinden geçer. Ege Bölgeside yar alan ilçe, kuzeyde Kazdağı güneyde Madra Dağı arasında kalan Edr

Aliento Hotel

Burhaniye / Balikesir
Aliento Butik Hotel, Edremit Körfezi'nin güney tarafında denize sıfır konumlanmış tamamı deniz manzaralı 56 odadan oluşan kişiye özel hizmet sunan bir aile otelidir.

Daidalos Hotel

Merkezköyler / Burhaniye / Balikesir
Daidalos Butik Otel, Burhaniye Taylıeli de yer alıyor. Birbirinden farklı ve konforlu odaları ile misafirlerine keyifli bir tatil yaşatıyor. Tesisin 12 odası bulunuyor. Odalarında; klima, minibar, LCD TV ve uydu yayını bulunuyor.

Asil Apart Otel

Ören / Burhaniye / Balikesir
Semtimiz, ince kumlu sahili, oksijen deposu Kazdağları'ndan gelen havası, mavi bayraklı plajları, sahile kadar uzanan çam ormanları ile tatilcilerin gözdesidir. Çam ağaçları Ören'in hemen hemen tüm sokaklarını kaplamıştır.

Thassos Apart Otel

Ören / Burhaniye / Balikesir
Thassos Apart Otel, 10 odalı apart bir oteldir. Tesis içerisinde 30 yatak bulunmaktadır.

Burhaniye Merkez Otel

Ören / Burhaniye / Balikesir
Burhaniye Merkez Otel, şehrin en iyi konumunda ve en merkezi yerinde bulunmaktadır. Şehrin her noktasına hızlı ve kolay ulaşıma sahip konumu ile gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir.

Erpey Ferah Apart Otel Burhaniye

Ören / Burhaniye / Balikesir
İşletmemiz 2018 yılında Burhaniye-Ören'de faaliyetine başlamıştır. Otelimiz dikkat çeken kalitesiyle öne çıkmaktadır. Otelimize saat 13.00'de giriş yapılabilirken çıkış saati ise 11.00'dir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Burhaniye Hakkında

Burhaniye Otelleri Burhaniye, Balıkesir ilinin Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçesidir. Ağırlıklı olarak zeytinyağı üretimine yönelik zeytincilik ve iç turizm merkezidir. Çanakkale-İzmir Otoyolu (E87) ilçe merkezinden geçer. Ege Bölgeside yar alan ilçe, kuzeyde Kazdağı güneyde Madra Dağı arasında kalan Edremit Körfezi bölgede bulunur. İlçe merkezi ve ilçenin kuzeyi, Edremit Kıyı Ovasının güneyinde bulunur. İlçenin, geri kalanı Madra Dağı'nın kuzeyi ve dağın denize doğru uzanan alçak tepelerinin üzerindedir. Kıyıda bulunan Bağlar Burnu ise ilçenin güneybatı sınırındadır.

İlçenin başlıca akarsuları Havran Çayı ve Karınca Çayı'dır. İlk Çağdan günümüze önemli bir yerleşim merkezi olan ilçede yapılan kazılar sonucu önemli erken dönem kült merkezleri keşfetilmiştir. Sunak amacıyla kullanıldığı düşünülen bu yerlerden bazılaraın bulunan buluntular Roma ve Bizans dönemleride uzanmaktadır. İçlerinde en bilineni Dutluca Köyü'ndeki "Deliklitaş"tır.

Yalnızca tarihi değil aynı zamanda doğal sit slanı olan Ören’deki asırlık palamut ağaçlarının, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tek tek numaralandırılarak koruma altına alınması ile Yeşil Ören kimliği de güvence altına alınmıştır. Temiz suyu ve ince kumu ile ünlenen Ören Plajı, 2000 yılında bu ününü Avrupa Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından verilen ve artık tüm dünyada “Denize Girilebilirlik Ölçütü” olan Mavi Bayrak ile tescil ettirmiştir. İlçede görülebilecek diğer yerler arasında ise; Adramytteion Antik Kenti, Burhaniye Kuvvay-i Milliye Müzesi, Yağcı Kültür Merkezi, Ören Açık Hava Tiyatrosu, Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali, Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali ve Yılanlıtepe bulunmaktadır.

Balıkesir’in ilçelerinden biri olan Burhaniye, şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıktadır. Konum olarak Edremit Körfezi’nde bulunmasından dolayı tarih boyunca önemli olmuş, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Mavinin, yeşilin ve tarihin iç içe yaşadığı bir ilçedir.

Yaz tatili için birçok kişinin tercih ettiği Burhaniye’nin güzelliklerini keşfetmek isterseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Otelde ödeme seçeneğinin de yer aldığı Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com’da  Burhaniye’de bulunan otellere bakıp size uygun olana karar verebilirsiniz.

Balıkesir ilinin göz bebeği olan Burhaniye'de tatil yapma planınıza varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Burhaniye Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Burhaniye’ye nasıl Gidilir?

Burhaniye’ye Hava Yolu İle Ulaşım

Burhaniye ilçesine yaklaşık 6 km uzaklıkta olan Edremit (Balıkesir Koca Seyit) Havaalanı kış aylarında çok aktif olmasa da yaz sezonunda uçuş sayısı artmaktadır. 

İsterseniz havaalanının içinde bulunan araç kiralama yerlerinden araç kiralayabilir, isterseniz -mesafe az olduğu için- taksi ile isterseniz de toplu taşıma araçlarını kullanarak Burhaniye’ye ulaşabilirsiniz. 

Burhaniye’ye Kara Yolu İle Ulaşım

Türkiye’nin birçok ilinden direkt olarak Burhaniye otobüs bulunmaktadır. 

Özel aracınız ile ziyaret edecekseniz; Eğer İstanbul ve Ankara’dan yola çıkacaksanız, ilk Balıkesir merkeze, oradan Burhaniye’ye ulaşabilirsiniz. Eğer İzmir’den yola çıkacaksanız Çanakkale güzergâhını kullanabilirsiniz.

Burhaniye’ye Deniz Yolu İle Ulaşım

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve daha az süre araba kullanmak istiyorsanız, Burhaniye’ye en yakın bulunan hızlı feribot seferi İstanbul-Bandırma’dır. Feribottan indikten sonra yaklaşık 3-4 saat içinde Burhaniye’ye ulaşacaksınız.

Burhaniye’de Gezilecek Yerler

Burhaniye Ören

Deniz kenarında olan bu yer, Burhaniye’ye yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Günümüzde Burhaniye’nin mahallelerinden biri olan bu yerleşim yeri, mavi bayraklı plajlarıyla ünlüdür. 

Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından koruma altına alınmıştır. Burası “Yeşil Ören” adıyla da bilinmektedir.

Tertemiz denizi, altın rengi kumlu sahilleri ve koyları ile özellikle yerli ziyaretçilerin beğenisini alan bir tatil beldesidir.

Ören'de yer alan otellerde konaklamak için Ören Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Adramytteion Antik Kenti

Ören Mahallesi’nde bulunan antik kent, “Eski Edremit” adıyla da anılmaktadır. Roma Dönemi’nde kendi adına para basabilme yetkisi olan bu kent Kaz Dağı ve Manda Dağı arasında M.Ö. 15. Yüzyılda kurulmuştur. Basılan paralar günümüze kadar ulaşmıştır.

Kazı çalışmaları sonucunda, Roma ve Bizans dönemlerine ait birçok kalıntıya rastlanmaktadır. Günümüzde antik kentin bulunduğu yer, sit alanı olarak korunmaktadır.

Burhaniye Pelitköy

Burhaniye’nin güneyinde bulunan bu mahalle, yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Pelit ismi, meşe anlamına gelmektedir ve Anadolu’nun birçok bölgesinde bu ismi kullanılmaktadır. 

Pelitköy’de:

  • Adını veren meşe ağaçları
  • Zeytin ağaçları
  • Deniz kenarında olan yerlerinde  birçok yazlık site bulunmaktadır.

Deniz ile mavinin buluştuğu bu yeri güzelliği kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Ziyaretleriniz için en uygun otel fiyatlarını bulmak için Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com ile Burhaniye’deki otellere bakabilir, ön ödemesiz rezervasyon yaptırabilir, ödemenizi otelde yapma avantajından yararlanabilirsiniz.

Pelitköy'de yer alan tesislerden yerinizi ayırtmak için Pelitköy Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Burhaniye Kaya Sunakları

 Tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzandığı düşünülen bu sunaklar eski çağlarda tapınak görevi görmüştür. Doğal kayalardan oluştuğu için günümüze kadar ulaşmıştır. O dönemin din adamları ile bu sunakların etrafında törenler düzenlendiği bilinmektedir.

Bu yerde birçok sunak vardır. Bunlardan bazıları:

  • Börezli Fuğla Tepe
  • Hisarköy Kaya Sunağı
  • Dutlucu Deliktaş Kaya Sunağı
  • Bahadınlı Dede Kaya Sunağı’dır.

Burhaniye Şahinler Köyü Cami

Burhaniye’ye 9-10 km uzaklıkta bulunan bu cami sıradan bir cami gibi görünse de camiye girildiğinde ziyaretçileri şaşırtacak derecede güzel süslemelere sahiptir. Bu camide aynı zamanda sıradışı manzara resimleri ve kalem işi süslemeler mevcuttur.

Bu caminin içerisinde harika süslemelerle yapılmış yalancı üç kubbe bulunmaktadır. 1895 yılında yapılan cami, Osmanlı cami tarzı yerine Rum ustalarının yaptığı süslemelerin camiye dönüştürülmesi dikkatleri çeken özgün bir yapıdır.

Burhaniye Hareketli Etnografya Galerisi Bizimköy

Nurdaş Yılmaz tarafından yapılan bu müzenin amacı, eskiden insanların nasıl yaşadığını, köy yaşantısında neler yapıldığı ve insanların çektikleri zorlukları günümüzde yaşayanlara aktarmaktır.

Müzenin bir özelliği de köy hayatı hareketli ve sesli figürlerle tasvir edilmesidir. Bu sayede ziyaretçilerin gördükleri akıllarında kalıcı olacaktır.

Burhaniye Kuvayı Milliye Kültür Müzesi

Müzenin binası, Kurtuluş Savaşı’nda Kuvayı Milliye Hareketinin karargahı olarak kullanılmıştır. Bu müzede aynı zamanda arkeolojik eserler de mevcuttur. 

Yemeden Gelme

  • Körfezden çıkan balıklar

Almadan Gelme

  • Zeytin ve zeytinyağı

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır