Bitlis Otelleri

Bu yerdeki 15 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Bitlis Otelleri

Genel Bilgi

Bitlis Gezi RehberiUrartular'dan başlayıp, Osmanlılar'a kadar uzanan çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bitlis, sayısız tarihi eserleri ile tam bir “'Açık Hava Müzesi”' görünümünde, pek çok kale, camii, medrese, türbe, köprü ve kervansaray yapılarına ev sahipliği yapmaktadır. Tarihsel öneminin dışında dağları, yemyeşil görüntüsü, krater gölü ve

Hotel Tatvan Kardelen

Merkez / Tatvan / Bitlis
Tesisimiz 24 saat hizmet vermekte olup, tüm odalarında Uydu TV, minibar ve elektirikli su ısıtıcısı vardır, banyoları özel olup saç kurutma makinası banyo malzemeleri ücretsizdir.

Karaman Otel

Tatvan / Bitlis
Van gölünün hemen kıyısında, bölgedeki çoğu şehirden daha modern görünüme sahip Tatvan'da misafirlerini ağırlayan Otel Karaman, Van Gölü'nün cömertçe sunduğu doğal güzelliklere yürüyüş mesafesinde konumlanıyor.

The Crater Hotel

Merkez / Tatvan / Bitlis
Deneyimli mimarların proje sorumluluğunda vücut bulan T.C.H, konuklarının rahatını, konforunu, huzurunu ve gündelik hayatın stresinden sıyrılarak güne dinç başlamak üzere gerekli tüm ayrıntı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır.

Taşar Royal Hotel

Tatvan / Bitlis
Taşar Yapı Turizm Sağlık Ve Eğitim Sanayi Ticaret Ltd Şirketi Bünyesinde Bulunan Taşar Royal Hotel Yapımına 2013 Yılında Başlanmış Ve Ekim 2014 Yılı İtibari İle Hizmete Başlamıştır.

Güngör Omesyus Otel

Tatvan / Bitlis
Bitlis'te bulunan GÜNGÖR OMESYUS OTEL, kayak kapılarına giriş imkanı, otel bünyesinde yemek yeme ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır. Bu 4 yıldızlı otel, 24 saat resepsiyon hizmeti ve vale park hizmeti sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Bitlis Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Bitlis Hakkında

Bitlis Otelleri

Bitlis Gezi Rehberi

Urartular'dan başlayıp, Osmanlılar'a kadar uzanan çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bitlis, sayısız tarihi eserleri ile tam bir “'Açık Hava Müzesi”' görünümünde, pek çok kale, camii, medrese, türbe, köprü ve kervansaray yapılarına ev sahipliği yapmaktadır. Tarihsel öneminin dışında dağları, yemyeşil görüntüsü, krater gölü ve Van Gölü’yle bir yeryüzü cennetini andıran Bitlis, ziyaretçilerine misafirperver yöre halkı ile sımsıcak bir atmosfer sunmakta. Tarihin her dönemine tanıklık eden anıtsal yapıları ile keşfedilmeyi bekleyen turizm cenneti Bitlis aynı zamanda doğuya açılan bir pencere.

 

Bitlis ziyaretiniz boyunca konaklayabileceğiniz farklı çeşitlerde oteller de sizleri beklemekte. Genelde merkezde toplanan Bitlis otelleri her zevke ve bütçeye uygun alternatifler sunmakta. Eski kervansaraylarda, eski evlerde, şehrin tarihi konseptine uygun oteller, lüks oteller, kış sporlarına yönelik hizmet veren oteller gibi farklı seçenekleriyle Bitlis, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamakta.

 

Bitlis Kalesi

Kendine has mimarisi ve surlarıyla görkemli bir yapıya sahip Bitlis Kalesi, şehirde gezilecek tarihi yerlerin başında gelmekte. Bitlis’in simgesi konumundaki kale şehir merkezine yakın konuşlandırılmış ve ziyaretçilerine panoramik bir Bitlis manzarası sunmakta. Büyük iskender'in isteği üzerine Bitlis'in de adını aldığı kumandan Leys Bedlis tarafından M.Ö 312 yılında inşa edilen Bitlis Kalesi, dik bir kaya bloğu üzerinde yer almakta ve dörtgen biçiminde 56 metre yüksekliği ile heybetli bir görüntü sunmakta. Doğusundaki yüksek burca, idamına karar verilenlerin buradan atıldığı için, Kanlıkule denilmekte.

 

İhlasiye Medresesi

Selçuklular tarafından 1216 yılında inşa edilen İhlasiye medresesi, döneminin önde gelen biri olmasıyla birçok bilim ve sanat insanı yetiştirmiştir. Kitabesine göre 1589 tarihinde Bitlis hanlarından 5. Şerefhan tarafından onarılan İhlasiye Medresesi, mimari görünüş açısından klasik Selçuklu estetiğinin tüm özelliklerini taşımakta ve günümüzde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılmakta. Dikdörtgen yapısı, sağlam ve gösterişli mimarisi, içinde bulundurduğu tarihi mirasları ile mutlaka görülmesi gereken tarihi miraslarımızdan biri.

 

Türbe ve Kümbetler

Ahlat'a özgü volkanik tüf taşından yapılan ve iki katlı olan Ulu Kümbet, kaide kısmı üzerindeki gövdesiyle diğer bütün Ahlat kümbetlerinden ayrılarak dikkat çeken, Akkoyunlu hükümdarı Rüstem ve Bayındır'a ait Emir Bayındır Kümbeti, üstündeki süslemelerin ve işçiliğin güzelliği ve günümüzdeki Ahlat kümbetlerinin en büyüğü olan Usta Şagirt Kümbeti, Orta Asya Türk çadırını andıran, 13. yüzyılda inşa edilen ve işçilikleriyle beğeninizi kazanacak Çifte Kümbet, Ahlat'ın fethi sırasında bulunduğu yerde şehit düşen Sahabe-i Kiramdan olan Abdurrahman Gazi'ye ait Abdurrahman Gazi Türbesi Bitlis'te yer alan mimarisiyle beğeninizi kazanacak türbe ve kümbetlerin başında gelmekte.

 

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Erken dönem Türk-İslam mezarlıkların en büyüğü olarak bilinen Ahlat Selçuklu Mezarlığı, 210 dönüm üzerine kurulu ve bünyesinde birçoğu yıkılmış olan 1400 mezar taşı bulundurmakta. Taşları 12. ve 13. yüzyılda dikilen mezarlık Anadolu'ya gelen ilk Türkler tarafından kurulmuş ve Orta Asya Türk geleneğini yansıtmakta. Dikdörtgen yapıda olan taşların üzerinde yazılarla birlikte ejderha başları, geometrik şekiller gibi çeşitli süslemeler yapılmış ve balbal geleneğinin İslamiyetle sentezlenmesiyle Türk taş işçiliğinin en güzel örneklerini oluşturmuştur. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası geçici listesine alınan mezarlık; Urartulardan, Selçuklulardan ve Osmanlılardan derin izler taşımakta, yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmekte.

 

Ahlat Müzesi

1970 yılında teşhire açılan müze, M.Ö 2000 yılına ait birçok tarihi eseri bünyesinde barındırma özelliği ile ziyaretçilerin büyük ilgisini görmekte. Selçuklu Dönemi'ne ait figürlerle bezenmiş seramikler, Urartu kültürüne ait çift ejderha başlı bilezikler, kemerler, saç tokaları, Roma Dönemi'ne ait seramikler, pipolar, kandiller gibi daha pek çok kalıntıyla karşılaşabileceğiniz Ahlat Müzesi sizlere tarihte bir yolculuk hissiyatı verecektir.

 

Nemrut Krater Gölü

Ülkemizin en büyük, dünyanın en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut Gölü, Büyük İskender'in keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender'in Cenneti” olarak da bilinmekte. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağı'nın 2.935 metrelik zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, Türkiye'nin çeşitli illerinden kente gelen doğaseverlerin göl çevresinde buz manzarasının sunduğu mükemmel manzara eşliğinde yürüyüş yapmak, kamp kurmak, ateş yakmak, piknik yapmak gibi aktivitelerine hizmet etmekte. Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü"ne layık görülmüş ve doyumsuz manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmakta. 150 metre kadar doğusunda çeşitli hastalıklara iyi geldiğine inanılan sıcak buhar yarıkları bulunduran bu saklı cenneti Bitlis gezi rotanıza mutlaka eklemelisiniz.

 

Bitlis Mutfağı

Bitlis, tarihi güzellikleri, kültürel mirası, eşsiz doğal güzelliği ile göz kamaştıran yerlerden olmasının yanında özellikle Osmanlı kültürünün etkisiyle oluşmuş lezzetleriyle de misafirlerini büyülemekte. Birbirinden farklı lezzetlerin bir araya gelmesiyle geniş bir mutfak kültürü sunan Bitlis, et yemekleri, sebze yemekleri, salataları, tatlıları ile hem göze hem de mideye hitap etmekte. Bol çeşitli malzemesiyle doyurucu turşu aşı çorbası, su böreği, içli köfte, yöre halkının daha çok kış aylarında tercih ettiği çorti aşı, iskender kebabına benzeyen keledoş, tutmanç aşı,  düğünlerde ve bayramlarda tüketilen halise yemeği, kına gecelerinde kız evinde yapılan ciğer taplaması, baklalı pilav, kaklı pilav, cevizli fetir vazgeçilmez lezzeti büryan kebabı, oğlak kebabı, katıklı dolma, gari aşı yörenin özel ve müstesna tatları arasında.

 

Bitlis'te Yapılabilecek Aktiviteler

Birçok tarihi eseri ile tam bir “'Açık Hava Müzesi”' görünümündeki Bitlis'te gezip görebileceğiniz pek çok kale, cami, medrese, türbe, köprü ve kervansaray bulunmakta. Tarihi güzelliklerin yanında doğa harikası oluşumları ile de bir çok turisti misafir eden Bitlis'te siz de zamanınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Bitlis'e kadar gelmişken doğusunda bulunan Van Gölü'nün sodalı sularında yüzebilir, eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilir, Bitlis Kalesi ve Şerifbey Tepesi'nde Bitlis panoramasını seyre dalabilir, kış aylarında ziyaret edecekseniz Nemrut Kayak Merkezi'nde Van Gölü manzarası eşliğinde kayak sporu yapabilir, yine Nemrut ve Süphan dağları eteklerinde, treeking yapabilir, şifalı sularından yararlanabilir, yöresel düğünlerine katılabilir, yöresel yemeklerinin tadına bakabilir ve daha pek çok kültürel mirasına tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali, Nemrut Krater Gölü Şenliği, 1071 Malazgirt Anma Şenlikleri gibi kültürel faaliyetlere katılabilirsiniz.

 

Alışveriş

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Bitlis gezinizde kültürel zenginliğini yansıyan pek çok ürün satın alabilirsiniz. Kök boyalı rengarenk kilimler, el emeği göz nuru halılar, toprak çanak-çömlekler, Ahlat İlçemizde yapılan her biri sanat eseri olan bastonlar ve daha birçok yöresel üründen kendinize ve sevdiklerinize Bitlis hatırası olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Hizan fındığı, Adilcevaz cevizi , Mutki karakovan balı ve küp peyniri hediyelik gıda ürünleri arasında en önde gelenleridir.

Bitlis Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bitlis ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Bitlis'te keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz.
Ahlat Otelleri
Güroymak Otelleri
Hizan Otelleri
Mutki Otelleri
Tatvan Otelleri

Bitlis bölgesindeki en beğenilen oteller hangileri?

Ziyaretçilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşan en beğenilen Bitlis Otellerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz.
Son Resort Test Otel
Öz Çavusoglu Otel
Hotel Tatvan Kardelen
Karaman Otel
The Crater Hotel
Tasar Royal Hotel
Güngör Omesyus Otel
Mostar Hotel
Grand Yüksel Otel
Dinç Otel

Bitlis şehir merkezine yakın, en beğenilen oteller hangileri?

Bitlis şehir merkezine yakın, en beğenilen otellerimizden bazıları.
Öz Çavusoglu Otel

Bitlis'te en beğenilen Her Şey Dahil oteller ve tatil köyleri hangileri?

Bitlis'te en beğenilen her şey dahil otellerimizden bazıları
Ilk Resort Test Oteli
Otellerin tamamı için: Bitlis Her Sey Dahil Oteller

Bitlis'te en ucuz oteller hangileri?

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır