Türkiye ve Kıbrıs'ta 12615 otele doğrudan rezervasyon yapın

otelz.com – Basın Merkezi

Sitemizle ilgili sorularınızı memnuniyetle cevaplıyoruz

Seyahat eğilimleri, otel fiyatları, bilgileri, doluluk oranları gibi sistemimizde yer alan istatistikleri sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Örneğin, Antalya'nın herhangi bir zaman diliminde ortalama gecelik konaklama fiyatlarını sunabiliriz veya Türkiye'deki tüm şehirlerin aylık otel fiyatı değişimlerini yüzdesel olarak raporlayabiliriz. Otelz.com'un seyahatlerini planlamalarında yardımcı olduğu, aylık 1 milyon kullanıcının arama taleplerinden kaydedilen veriler, Türk Turizm Sektörüne istatiksel kaynak sağlamaktadır.
"Basın bülteni liste- mize üye olmak veya otelz ve servislerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle ile- tişime geçebilirsiniz."

otelz.com – Basın Bültenleri

18.6.2015
Otelz.com & Heplfly.com İşbirliği

Otelz ve Hepfly.com İşbirliğine Gidiyor

Geçtiğimiz günlerde tüm altyapısını değiştirerek kullanıcılarının karşısında yepyeni bir tasarımla çıkan Heplfy.com yakın zamanda Otelz ile işbirliğine gidecek.

Türkiye’nin önde gelen uçak bileti sorgulama sitelerinden Ucakbileti.com, yenilenen kullanıcı dostu arayüzünü ve mobil tasarımını geçtiğimiz günlerde tanıtarak sektördeki yerini bir kez daha ispatlamıştı. Sitenin hızı ve güvenlik konularında da eksikleri tamamen gidererek, kullanıcılarının aradıkları uçak biletine en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmalarını sağlayan Ucakbileti.com, çok yakın zaman içerisinde Otelz ile güçlerini birleştireceğini duyurdu.

Bu ortaklıkla birlikte Otelz kullanıcıları, en avantajlı şekilde otel rezervasyonu yapabilmenin yanında, aradıkları en uygun fiyatlı uçak biletlerini de binlerce hava yolunun uçuşlarını kıyaslayarak Ucakbileti.com güvencesiyle satın alma imkânına da sahip olacaklar. Ucakbileti.com, aynı zamanda Otelz kullanıcıları için özel uçak bileti kampanyaları düzenleyeceğinin de müjdesini verirken, anlaşmalı kredi kartlarına taksitle uçak bileti satın alma imkânı da sunarak kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor.

İki genç ve başarılı şirketin kurduğu bu ortaklık, Türkiye’deki online turizm sektörüne de çok önemli katkılar sağlayacak.

17.6.2015
Bodrum

Bodrum’lu Cevat Şakir'in de 'başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır' demesi boşuna değildir. Tarih boyunca, önceki adıyla Halikarnassos, sonra da Bodrum, paylaşılamayan ve uğrunda hep mücadele edilen bir yer olmuştur.

Bugün Bodrum, bir tatil yöresinden beklenen tüm unsurları bünyesinde toplamış, yaz-kış yaşanabilecek önemli bir turizm merkezidir. Dünyanın dört bir yanından gelen zengin yatçılardan kısıtlı bütçesiyle bir pansiyonda uzun yaz tatili geçirebilen gelir gruplarına kadar tüm kesimlerin beklentisini karşılayacak donanıma sahiptir. Birbirinden güzel tatilköyleri, otel, motel ve pansiyonlarıyla Bodrum gece eğlencesiyle de öne çıkan bir tatil yöresidir. www.otelz.com online otel rezervasyon sitesi Bodrum Otelleri ni siz tatil severler için en ekonomik fiyatlarla ayağınıza getirmektedir.

Bodrum Türkiye’de ziyaretçi potansiyeli en yüksek olan tatil beldelerinden bir tanesidir. Yaz aylarında burayı ziyaret eden gerek yabancı gerek yerli turist sayısı ile nüfusunu bir anda artar. Ancak Bodrum sadece yaz aylarında ziyaret edilebilecek bir yer değil. Özellikle bahar aylarında bir çok insanın tercih edeceği bir yer olan Bodrum eylül ekim aylarında zefiriye adı verilen rüzgarın serin esintisi eşliğinde ne sıcaktan bunaltan ne de soğuktan üşüten bir iklime sahiptir. Ön ödemesiz rezervasyon sitesi olan www.otelz.com sitesinden rezervasyon yaptıran tatilciler ödemelerini otele gittiklerinde yaparlar.  

Bodrum her tarza hitap ediyor olmasıyla bu kadar meşhur bir bölge olduğunu söylemek yanlış olmaz! www.otelz.com ile Lüks otellerde konaklayabilir,  minderlerin üzerinde güneşlenebilir, maviye olan hayranlığınız Bodrum’da tepelerinden görünen deniz ve  gökyüzü uyumuyla daha da artabilir, su altı dünyasının en bilinmezini keşfedebilir, tarih kalıntılar müzeler, alışveriş, gece eğlenceleri, ya da palmiyeler arsında uzun yürüyüşler yapabilir, köy yaşantısı içinde huzur bulabilir, güneşin batışını seyrederken hayata bir kere daha sımsıkı sarılabilirsiniz.


Bodrum’u Bodrum yapan bir çok özelliklerden bir tanesi de, her yerden görülen Bodrum kalesidir. Surların heybetli duruşlarının haricinde içini gezme fırsatını da kaçırmayın!
17.6.2015
Alanya

Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. Turizm açısından Türkiye'de yüzde dokuzluk bir paya sahipken Yabancıların Türkiye'de mülk alımında ise yüzde otuzluk bir paya sahiptir.

Turizm, özellikle 1958'lerden sonra gelişmeye başlayarak, ilçedeki en etkin iş kolu haline gelmiş ve bu durum bölgede nüfus artışını meydana getirmiştir. Sıcak iklimi sayesinde birçok sportif faaliyet ve kültürel etkinliğe elverişlidir. Alanya turizm tesisleri bakımın dan da son derece zengin bir ilçedir. Özellikle son senelerde yapılan birçok modern tesis ilçenin yatak kapasitesini ve ilçeye gelen turist sayısının artmasına sebep olmuştur. Alanya otelleri  www.otelz.com online otel rezervasyon sitesinde siz tatilcilerin hizmetine sunulmaktadır. Ön ödemesiz bir sistemle çalışan www.otelz.com ile otel rezervasyonu yapanlar ödemelerini otele gittiklerinde yaparlar.

Alanya’da güneşin batışı yeni bir yaşamın müjdesini verir ve gece yaşamı güneş yeniden doğuncaya kadar sürer. Gece eğlencesiyle de turizme damgasını vuran Alanya’daki tüm otelleri www.otelz.com  ‘da bulmanız mümkündür.Alanya’da deniz suyunun rengi kıyıda maviden turkuvaza dönüşür. Durgun havalarda dipteki balıkları, çıplak gözle görmek olasıdır.  

Alanya'da dört müze vardır. Bunlar Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, İçkale Müzesi ve Atatürk Evi Müzesi'dir. Tüm müzeler, Alanya Müze Müdürlüğü'ne bağlıdır ve ücretle gezilir. Öğle tatili dışında müzeler haftanın her günü ziyarete açıktır.  www.otelz.com  otel rezervasyon sitesinde tüm bu müzelere yakın oteller en ekonomik fiyatlarla sizlere sunulmaktadır.  

Alanya plajları geniş kumsallardan oluşur ve Mavi Bayraklıdır. Mavi Bayrak, yüzme amacıyla kullanılan deniz sularının temizliğini, plaj standartlarını belirleyen ve bunları denetleyen uluslararası bir uygulamadır. Alanya’daki Mavi bayraklı bu tesisleri ve diğerlerini  www.otelz.com sitesinde her an indirimli  fiyatlarıyla bulabilirsiniz.

17.6.2015
Eskişehir

ESKİŞEHİR

Eskişehir, tarihi eserler ve tabii güzellikler bakımından zengindir. Şifalı kaplıca ve içmeleri ve modern konaklama tesislerine sahiptir. Sivrihisar kalesi, Alaeddin Camii, Kurşunlu camii ve Külliyesi, Ulu camii,Haskadem camii, Şeyh Edebali Türbesi, Seyyid Battal Gazi Türbesi, Yunus Emre Türbesi ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor. Bu tarihi yerlere en takın otelleri www.otelz.com online otel rezervasyon sitesinde bulabilirsiniz.

Venedik kanallarını anımsatan Porsuk çayında ESBOT lar ile bot gezintisi yapabilir yada  Eskişehir Belediyesinin üretimi olan gondollar ile Porsuk çayının güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Eskişehir’in bu en büyük parkında, trenle tur attıktan sonra sunni gölete demirli bir korsan Kalyonu’nun replikasını gezebilirsiniz. Bir masal şatosunun maketi de parkta hoş vakit geçirmek isteyen çocuklara yönelik. www.otelz.com sitesinde Eskişehir otelleri ni en ekonomik fiyatlarla bulma imkanınız vardır.

19. Yüzyıl mimarisinin en güzel örnekleri olan kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri ile Eskişehir’in Odunpazarı mahallesinde dolaşırken tarihe tanıklık edebilirsiniz. Ön ödemesiz otel rezervasyon sitesi olan www.otelz.com ‘dan rezervasyon yaptıran misafirler otel ücretini otele gittiklerinde öderler.

Yerli ve yabancı sanatçıların kendi atölyelerinde yapıp müzeye bağışladıkları cam sanatının eşsiz eserlerini Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesinde görülebilirsiniz.

Eskişehir’de Cumhuriyet döneminin en eski binalarından olan Cumhuriyet Tarihi müzesinde Atatürk’e ait fotoğraf ve eşyaların bulunduğu sergiyi dolaşırken geçmişe yolculuk yaparak Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu yaşayabilirsiniz.Eskişehir’in hemen hemen her ilçesinde bulunan otellerine  www.otelz.com sitesinden anında rezervasyon yapabilir Eskişehir’in bu güzel köşelerini keyfinizce dolaşabilirsiniz.

1894 Yılında temelleri atılan bugünkü adıyla TÜLOMSAŞ fabrikasında; 1961 yılında Cemal GÜRSEL’İN talimatıyla Türk Mühendislerin çabaları ile yapılan ilk Türk arabası Devrimi Eskişehir’de görebilirsini
16.6.2015
Nevşehir

Nevşehir, tarih ve doğanın iç içe geçerek, bütünsel bir güzellik sergilediği beldeleri ve bölgede yaşamış uygarlıkların zenginleştirdiği kültürel birikimi ile Türkiye’nin eşsiz turizm cennetlerinden biridir.

Nevşehir’in en önemli tarih ve kültür yöresi olan  Kapadokya, dünyada gezilmesi görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Kapadokya, geniş bir alana sahip olsa da, asıl merkezini Nevşehir’de Ürgüp, Avanos, Göreme ve çevresi oluşturur. Peribacaları, yeraltı kentleri, mağara, mabed ve diğer doğal tarihi güzellikler bu bölgede yoğunlaşmaktadır. Kapadokya deyince ilk akla gelen balona binmek ve peribacalarını ziyaret etmektir. Online rezervasyon sitesi olan www.otelz.com’da Nevşehir Otelleri için rezervasyon yapabilirsiniz. Ön ödemesiz otel rezervasyon sitesi olan www.otelz.com ‘da misafirler konaklama ücretini otelde ödüyorlar.

www.otelz.com ile yapacağınız rezervasyonlar da çeşitli kampanyalar sizleri bekliyor. Nevşehir’ gittiğinizde Yeraltı şehirlerini gezmeden, Ürgüp kiliselerini ve Taşkınpaşa Camisi'ni görmeden, Kılınçlar Vadisini görmeden, Nevşehir kaya kiliselerini, Bizans duvar fresk sanatlarını görmeden, Türk-İslam sanatı örneklerinin sergilendiği Hacıbektaş Müzesini gezmeden gelmeyin.
16.6.2015
Muğla

Muğla, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü ildir.  www.otelz.com online otel rezervasyon sitesi Muğla Otelleri ve yüzlerce turistik tesisi en ekonomik fiyatlarla sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Tatil denince Türkiye’de ilk akla gelen illerden biri olan Muğla turistik tesis bakımından da en zengin iller arasındadır. Özellikle Bodrum, güneş ve denizin yanında eğlence dünyası ile turistlerin büyük beğenisini ve ilgisini çekmektedir. Bodrum otelleri için  www.otelz.com ‘dan yapacağınız rezervasyonlarda hem en uygun fiyatı buluyor hem de ücreti otelde ödüyorsunuz.

Muğla’nın en önemli tatil yerlerimden birisi de Fethiye’dir. Fethiye altın renginde kumu ve eşsiz koyları ile tatilcilerin en çok rağbet ettiği yörelerin başında gelmektedir. Fethiye’de bulunan birbirinde güzel tesislerde yer ayırtmak için www.otelz.com sitesini ziyaret  etmek yeterlidir.

Marmaris ve Datça Muğla’nın diğer turistik ilçeleridir. Yeşilin ve mavinin iç içe yaşadığı bu tatil beldelerinde dünyanın her ülkesinden insanı bulmak mümkündür. Huzur içinde bir tatil yapmak istiyorsanız www.otelz.com sitesinden bu yöreler ait tesislere ulaşabilirsiniz.
16.6.2015
İzmir

Egenin incisi İzmir. Müzeleri, ören yerleri, mavi bayraklı plajları, doğal güzellikleri, cami, klişe ve sinagoglarıyla ilgi çeken İzmir resmi kayıtlara göre 5 bin yıllık geçmişe sahip.

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi zenginlikleri bir arada barındırıyor. İzmir, doğası, ören yerleri, müzik ve yemek kültürü, tarihi merkezleri ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olmasıyla, kültür turizminde öne çıkan kentlerden biri. İzimir Otelleri en uygun fiyatlar ile  otelz.com ‘da!

İzmir’in hem kent merkezinde, hem ilçelerindeki geniş tarihsel ve kültürel birikimi, yerel halkı ve doğal güzellikleri; kentin Türkiye’nin en iyi tatil yerlerinden biri yapıyor.

Şehrin gerek coğrafi konumu, gerekse tarihsel ve kültürel kaynaklarının çeşitliliği, onu turizmde ön plana çıkartıyor.  Alışılmış deniz kum güneş üçlüsünün en keyifli yaşanacağı destinasyonlardan birisi olan İzmir’in, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile  önce çıkan tatil yerlerinin başında Çeşme geliyor. Çeşme için www.otelz.com ‘da birçok seçenek sizleri beklemektedir.

Türkiye’nin en güzel doğal güzellik ve turistik mekanlarından biri de Alaçatı’dır. İzmir iline bağlı Çeşme ilçesinin bir beldesi olan bu belde Ege Denizine kıyısı olup turistik olarak tarihi ve mimarı olarak büyük önem taşıyan tarihi taş evleri ve dünyanın sayılı sörf merkezlerinden biri halına gelmiş rüzgar sörfüne en elverişli plajların olduğu bir yerdir. Son yıllarda yaz sezonun gözde mekanlarından biri haline gelen alaçatı ve çeşme otelleri ve  pansiyonlarıyla  tatil için www.otelz.com  online rezervasyon sitesi ile çok çeşitli konaklama seçenekleri sunuyo
16.6.2015
İstanbul

İstanbul surları, camileri, sarayları, müzeleriyle adeta yaşayan bir tarihtir. Bu tarihe tanık olabilmek, nostaljiyi hissedebilmek için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Çünkü İstanbul her köşesinde tarihi olaylardan kesit taşır...

Büyüleyici, baş döndürücü, göz kamaştırıcı, üç büyük medeniyete başkentlik yapmış, çok kolay aşık olacağınız ve çok zor ayrılacağınız bu güzel İstanbul’u yaşamak için www.otelz.com  ‘u ziyaret edebilirsiniz. www.otelz.com online otel rezervasyon sitesi ile İstanbul Otelleri ne anında rezervasyon yapabilir konaklama ücretini otelde ödersiniz.

İstanbul şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş bir kültür ve tarih mozaiği... Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla göz kamaştıran camiler, saraylar, parklar ve köşkler şehri İstanbul'u www.otelz.com ile keşfetmek çok heyecanlı ve eğlenceli olacaktır.

İstanbul gece hayatı  bambaşkadır. Özellikle Taksim, İstiklal Caddesi ve Tünel hattı İstanbul gecelerinin en önemli mekanlarını barındırmaktadır. www.otelz.com’da İstanbul'un her semtinde mutlaka size uygun bir otel bulabilmek mümkündür. Taksim Otelleri ne göz atmayı unutmayın.

 

İstanbul, muhteşem doğal güzellikleri, gökyüzüne uzanan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, kültürü ve çok daha fazlasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren özelliğiyle de dünyada eşsizdir. Özellikle Boğaziçi-İstanbul Boğazı sizleri derinlemesine etkileyecektir. Bütün bu güzelliklere www.otelz.com sitesinde bulunan  yüzlerce konaklama tesisi ile ulaşabilirsiniz.

15.6.2015
Antalya

ANTALYA

Tatil beldeleri dendiğinde akla gelen ilk şehirlerinden biridir Antalya. Bir başka deyimle; Turizmin başkentidir. Antalya deyince akla gelen deniz kum güneş olsa da bu güzel yanları kadar doğal güzellikleri de dikkat çekmektedir. Başta Düden Şelalesi Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı Alanya Kalesi İnce Kum’u ve saymadığımız bir çok doğa harikasıyla Antalya hem plaj turizmi hem de doğal güzellikleriyle gezilip görülmesi gereken bir şehrimizdir. Online otel rezervasyon sitesi olan www.otelz.com  Antalya’nın turistik ilçeleri Kemer, Belek, Side, Lara , Manavgat, Kundu, Kaş, Finike ve Alanya’da birbirinden güzel 800’e yakın tesisi bünyesinde bulundurmaktadır. Antalya’ya tatile gelenler gündüz deniz ve güneş gece eğlence ile 24 saati dolu dolu yaşama imkanına sahiptir. Antalya otellerinde 2015 erken rezervasyon indirimleri devam eden tesisleri www.otelz.com sitesinde her an bulma imkanınız vardır.

Turistlerin en çok geldiği şehirlerden biri olmasından dolayı Antalya, şehre yerleşerek yaşamını burada sürdüren bir çok ülkeden insanı da içinde barındırmaktadır. Samimi ve hoş bir halka sahip olan Antalya, Bir çok kültürü de içinde barındırmasıyla Türkiye’nin renkli şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu şehirde yapacağınız tatil için www.otelz.com sitesinde birçok kampanyalı tesise anında ulaşabilir hemen  rezervasyon yapabilir  ve ödemeyi otelde gerçekleştirebilirsiniz.

8.4.2015
RESULTS OF THE INTERNET BASED TOURISM RESEARCH | OTELZ.COM

·         According to the result of the agreement in question, 56% of the consumers in Turkey find and opportunity to travel more than once a year.

·          95% of the individuals who are going on a holiday prefer staying in Turkey whereas the preference of 44% of these individuals is to go the holiday resorts offering the option of sea. 

·         A significant amount of Turkish vacationers decide their holiday program at the last moment despite of early booking campaigns. Almost half of the participants of the survey makes their holiday plans only 1-2 weeks before they go on a holiday.

·         80% of the participants of the survey do research on the Internet through search engines while they are planning their holidays and almost two third of them prefer to visit 3-5 different web pages.

·          About 90% of the consumers state that Google is effective in finding the best price, making a more conscious decision and compare different alternative whereas 67% of them assert that Google is effective in terms of changing their minds while purchasing any holiday program.

·         Face to face interviews were made with 2.000 people in 14 cities. Among these 2.000 people, the answers provided by the participants who have bought any tourism product within the last 12 months were predicated upon.  

·         1008 of the interviewed 2000 people bought a tourism product within the last 12 months. What is meant with a tourism product is the products included within the scope of ticket, car rental, hotel etc. all of which are involved in the tourism industry. 

·         49% of the group participating in the survey consist of women whereas 51% of them consists of men. 

·         When we look at the educational backgrounds of the participants, on the other hand, it can be seen that 41% of them graduated from high school; 14% of them graduated from university; 15% of them graduated from secondary school; 20% of them are studying undergraduate and post-graduate programs and 10% of them graduated from primary school. 

·         The average of age is 34. Socio-economical status distribution consists of 34% AB Group, 40% C1 Group and 27% C2 Group.

·         Tour operators and travel agencies generally spend 75% of their advertisement budget for newspaper advertisements. The remaining 25% budget, on the other hand, is shared among brochures, catalogues, TV, outdoor advertisement areas and Internet. 

·         Two third of the consumers plan their holidays within the last one month.

·         The rate of the ones who plan their holidays within the last one month is about 67%.

·         46% of the participants start to plan their holidays within the last 2 weeks.

·         The rate of the ones planning their holidays prior to 1-3 months is 25%; this rate increases up to 34% at the age group of 45-64. 

·         Turkish society does not tend to make long-term plans as a habit.

·         The rate of the ones who went on holiday within the last one year is 48%. This rate varies depending on the region. This rate increases up to 66% in Eastern Anatolia and Southeast Anatolia Regions. 

·         The number of the people who go on holiday more than 5 times is 9%. The region increasing the general average is Aegean Region. Short term holidays in Izmir and such other cities increase this rate.

 

·         What are the most intensively purchased tourism products?

§  Intercity bus tickets are on the first rank. 

§  Hotel accommodations and flight tickets are on the second rank.

§  Hotel and flight tickets are quite close to each other; the rate of hotel accommodation is 24% whereas the rate of flight ticket is 23%. 

 

·         What are the trends in terms of holiday type preferences?

§  44% of the participants prefer spending their holidays maritime.

§  35% of them prefer family, relative and friend visits.

§  8% involve city tours.

§  6% involve mountain tourism.

§  4% involve cultural travels.

§  Tourism professionals spend 75% of their advertisement budget for newspapers; however, 75% of the consumers almost never review the newspapers.

§  The newspapers on which 75% of the advertisement expenditures are made are on the 5th rank.

25.6.2014
Tatile Çıkmayan Kalmasın !

Yaz kapıyı çalınca, dalgaların sesi, güneşin pırıltısı aklınızı başınızdan almaya başlayınca, eş dost en güzel tatil fotoğraflarını sosyal medyada paylaşınca siz ne yapacaksınız? Tüm bunlara seyirci mi kalacaksınız? Elbette hayır! Önce hayal kurarak başlayacaksınız işe; tam olarak nasıl bir tatil istiyorsunuz? Her şey dahil otellerde tüm yılın yorgunluğunu atıp, sunulan eşsiz hizmetlerin keyfini çıkarmak mı yoksa küçük ve sevimli bir pansiyonda kalarak her günü şehrin farklı bir noktasında geçirmek mi? Hayaliniz ne olursa olsun, size en uygun otel rezervasyonu için tercihiniz otelz.com olsun!

Türkiye’nin 81 ilinde, birbirinden güzel tatil yerlerinde, onlarca farklı otelde hala erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak tatilinizi planlayabilirsiniz. İster “Temiz ve ucuz otel bana yeter.” deyin, ister güney sahillerinin en havalı tatil köylerini düşleyin; size en uygun tatil otelz.com’da!

Otelz.com’da online otel rezervasyonunuzu yaparken isterseniz aramanızı yakınında bulunmak istediğiniz turistik noktaya göre de yapabilirsiniz. Örneğin Bodrum Kalesi’ne yakın bir otel istiyorsanız arama kutusuna “Bodrum Kalesi” yazarak çevresinde bulunan otelleri listeleyebilir ve size en uygun oteli seçebilirsiniz.

Nereye gideceğinize bütçeniz karar veriyorsa Son Dakika İndirimli Oteller sayfamız tam size göre! En ucuz tatil fırsatları için son dakika otellerine göz atabilir ve aralarından tercih yaparak tam da hayal ettiğiniz gibi ucuz tatile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yaz mevsimine girmiş olmamız erken rezervasyon fırsatlarını kaçırdığınız anlamına gelmiyor. Otelz.com’da hala erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabileceğiniz onlarca otel bulunuyor. Türkiye’nin birbirinden güzel tatil cennetlerinde bütçenize uygun bir tatil planı için doğru yerdesiniz. Filtreleri kullanarak seçenekleri kriterlerinize göre daraltın ve rezervasyonunuzu tamamlayın. Üstelik odanızı hemen ayırtıp, ödemeyi otelde yapma şansınız olduğunu da unutmayın!

 

20.3.2014
Eventegg Announces Strategic Partnership with Otelz

Eventegg, a website with a rich database that lists any kind of international business or academic events announces its strategic partnership with Otelz, a newly launched local booking engine in Turkey.

Eventegg, launched in December, 2013 had declared its aim to bridge the gap in the sector and make things easier for the business or academic event attendees in finding events online, booking accommodations and planning their trips at one place. The company now announces their strategic collaboration with Otelz, a local booking engine that was launched last year. The two company now aim to gear up their research and development by cooperating strategically in database technologies, software architecture and infrastructure development.

"Otelz has been calling our attention recently for its heavily increasing visitor numbers and its rich hotel database. We regarded the benefits that it offers to its users as big advantages and wanted to work together as the two up and coming Turkish brands in this sector. We really believe that the path-breaking spirit of Otelz will contribute at a high level to Eventegg." says the CEO of Eventegg Alpaslan Kilicaslan.

About Otelz

 Having been launched in 2013, Otelz has more than 2300 accommodation options from luxury hotels to budget hostels in its database and promises its customers a booking opportunity without pre-payment. In addition, thanks to its advanced searching, the users can search for an accommodation near more than 9000 landmarks. In addition, last minute promotions and deals are among the other benefits that Otelz offers to its users.

About Eventegg

 Eventegg is a website that has an incessantly updated rich database of international business and academic events like conferences, congresses, symposiums, workshops, fair and exhibitions. Users have the chance to search for the events by the year, country, city or their field of interest. In addition, Eventegg offers the best accommodation options around the venue via the most trusted booking engines online as well as the detailed travel guides that will help event attendees to get the most of their trips.

20.3.2014
Otelz ve Eventegg Stratejik İşbirliğine Gidiyor

Yerli konaklama arama motoru Otelz, uluslararası kongre, konferans, sempozyum ve fuar gibi etkinlikleri listeleyen ve kullanıcılarına seyahatlerini planlama imkânı sunan Eventegg ile işbirliği kurduğunu açıkladı.

2013 yılında kurulan Otelz, zengin veri tabanında Türkiye içindeki lüks otellerden ekonomik pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama imkânı sunarak, Türkiye'de ilk kez ön ödeme almadan rezervasyon yapılabilen bir otel arama motoru olarak yayın hayatına başladı. Aynı zamanda Otelz, gelişmiş arama ayarları sayesinde kullanıcılarına, 9000'den fazla simge yapının çevresinde arama yapabilme imkânı da sunuyor. Son dakika fırsatları ve kampanyalarıyla da ilgi çeken Otelz, Eventegg ile yaptığı iş ortaklığıyla, hızlı gelişimine daha fazla katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 Geçtiğimiz yıl yayına giren ve tüm dünyada gerçekleştirilen uluslararası akademik ve iş dünyası etkinliklerini listeleyen, aynı zamanda kullanıcılarının konaklama ihtiyaçlarına da en güvenilir otel arama motorları üzerinden cevap vermeyi amaçlayan Eventegg'in Otelz ile kurduğu iş ortaklığını şirket yetkilileri söyle değerlendiriyor. "Umut vadeden iki yeni Türk girişimi olarak bu ortaklığın hem Türkiye'deki sektöre hem de karşılıklı olarak taraflarımıza çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz."

Otelz Hakkında

Zonline Ticaret ve Turizm AŞ bünyesinde kurulan Otelz, tüm Türkiye'deki otellerde çevrimiçi rezervasyon yapabilmek amacıyla, bir buçuk senelik bir çalışma sonunda yayın hayatına başladı. Türkiye'nin 7 bölgesinde, 9000'den fazla simge yapı çevresinde otel arama imkânı sunan Otelz, rezervasyon yaparken hiçbir şekilde ön ödeme almıyor. Ayda 500000 ziyaretçisi bulunan Otelz, tamamen yerli sermaye ile kurulmuş olup, çözüm ortağı olarak da Türkiye'nin en deneyimli firmalarıyla çalışıyor.

Eventegg Hakkında

2013 yılında yayın hayatına başlayan Eventegg, tüm dünyada gerçekleştirilen uluslararası kongre, konferans, seminer, fuar ve sempozyum gibi etkinlikleri tek bir elde listeliyor. Gelişmiş arama motoru sayesinde kullanıcılara ülkeye, şehre, tarihe veya ilgi alanlarına göre de etkinlik arama imkânı sunan Eventegg, etkinlik katılımcılarının konaklama ihtiyaçlarını da en güvenilir çevrimiçi arama motorları üzerinden sağlarken, bünyesindeki seyahat rehberleri sayesinde kullanıcılarının seyahatlerini planlamalarına da yardımcı oluyor.

7.3.2014
Erken Rezervasyon Nedir ?
Türkiye genelinde her bütçeye uygun binlerce konaklama tesisini müşterilerine sunmak, gerek tatil gerekse iş amaçlı seyahatler için hızlı, kolay ve güvenilir rezervasyon yapmalarını sağlayan otelz.com turizm tüketicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Bugünkü konumuz Erken rezervasyon.. Erken rezervasyonun amacı nedir?, ne zaman erken rezervasyon yapmalıyım? bütün bu soruların cevaplarını sizlere otelz.com olarak vereceğiz. Turizmde Erken rezervasyon kampanyalarında amaç; tatilcilerin tatil programlarını aylar önceden daha ekonomik satın almaları , fiyat garantisi, ücretsiz çocuklar,uzun taksit, ücretsiz ulaşım gibi imkanlar ile sezonda yer bulamama riskinden kurtulmaları olarak sayabiliriz. Erken rezervasyonlarda indirim oranları bazı tesislerde neredeyse % 40’lara geliyor. Erken rezervasyon kampanyaları dünyada yıllardan beri uygulanıyor. Bizim hayatımıza gireli 9 sene oldu. Bu sistem ülkemizde yürürmü yürümezmi tartışmaları yapılırken geldiğimiz noktada sistemin hayli yol aldığını gözlemliyoruz. Artık insanımız her geçen yıl bu sistemi kullanmaya ve tatil rezervasyonunu aylar önceden yaptırmaya başladı bile. Özellikle yaz tatilleri için tüketicilere tavsiyemiz fiyatların yüksek olduğu temmuz ve Ağustos aylarındaki avantajlardan yararlanmaları ve şimdiden rezervasyonlarını yaptırmalarıdır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında fiyatlar tavan yaptığından insanlarımızın bu aylara yönelik rezervasyonlarını erken yaptırdıklarında hem ucuz fiyatlardan yararlanacaklar hem de sezonda yer bulamama diye bir durumla karşılaşmayacaklardır. Geçmiş senelerde hep bunları yaşadık. Keşke yaptırsaydım diyenler çoğunluktaydı. Erken rezervasyon kampanyalarından bu şekilde yararlanmak tüketicilerin hedefi olmalıdır. otez.com sitesine girdiğiniz de tatil yapacağınız binlerce otel ve tatilköyü ile karşılaşacaksınız. % 40’lara varan indirimlerle yaz tatilinizi otelz.com’dan şimdi alın tatilin keyfini yaşayın…
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder