Başçı İbrahim Camii Otelleri

En uygun Başçı İbrahim Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Başçı İbrahim Camii Otelleri

Genel Bilgi

Bursa' da Maskem semtinde, Başçı İbrahim Sokağında bulunan cami, fatih devri eseridir.Kare planlı olan asıl ibadet mekanı prizmatik üçgenlerin (badem) meydana getirdiği bir kuşak üzerine oturan üstten kurşunla kaplı kubbe ile örtülüdür.Ortası boğumlu prizmatik üçgenlerden oluşan bir kuşak üzerine oturan, dıştan sekizgen kasnaklı bir kubbe örtmektedir.

Tahtakale Konagi Hotel Private & Luxury

Merkez / Osmangazi / Bursa
Essiz bir deneyim olacagina eminiz... Tahtakale konagi Bursa merkez Ulucami karsisindaki konagimiz 1. Derece Tarihi eserdir ,3 katli , Bahçeli,Kapali otoparklidir.

Hotel Grand Heykel

Osmangazi / Bursa
Herşeyi ile yeni otelimizde sizleri ağırlamak ve misafirperverliğimizi göstermek en önemli isteğimizdir. Bursa'nın merkezi Heykel'de, en seçkin marka olan GRAND HEYKEL HOTEL olarak sizlerin evinizdeki konforunuzu otelimizdede yaşatmayı hedefliyoruz.

Torun Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tarihi Yeşil Cami'ye sadece 2 km. uzaklıktaki Torun Hotel, Bursa'nın merkezinde yer almaktadır. Ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV ile mini buzdolabı içeren klimalı odalar sunmaktadır. Torun Hotel'in tüm odaları modern bir dekorasyona sahiptir.

Kent Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kent Hotel'in odalarında kablo TV, elektrikli su ısıtıcısı, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Bazı odalarda koltukların ve bir çalışma masasının yer aldığı geniş bir oturma alanı vardır.

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Waha Hotel

Heykel / Osmangazi / Bursa
Bursa Tarihi Ulucami, Tophane ve Kapalı Çarşı'ya 5 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde bulunan otel, ücretsiz Wi-Fi ve klima ile donatılmış sigara içilmeyen odalara sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Başçı İbrahim Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Başçı İbrahim Camii Hakkında

Başçı İbrahim Camii Otelleri Bursa' da Maskem semtinde, Başçı İbrahim Sokağında bulunan cami, fatih devri eseridir.Kare planlı olan asıl ibadet mekanı prizmatik üçgenlerin (badem) meydana getirdiği bir kuşak üzerine oturan üstten kurşunla kaplı kubbe ile örtülüdür.Ortası boğumlu prizmatik üçgenlerden oluşan bir kuşak üzerine oturan, dıştan sekizgen kasnaklı bir kubbe örtmektedir. Kasnakta üç pencere, altta sekiz, üstte altı adet pencerelerle içerinin aydınlığı sağlanmıştır. Alt sıralardaki pencerelerden altı tanesi genişletilerek şekilleri bozulmuştur. Güneydeki iki pencerenin ahşap kapakları orijinaldir.Son cemaat yerinde girişi bulunan minare caminin batı köşesindedir. Sekizgen kaideli silindirik gövde tuğladandır. Şerefe, altı sıra kirpi saçak dizilidir. Petek, külah ve şerefe onarım sırasında yenilenmiştir. Avlu ortasında bulunan sekiz kenarlı şadırvan da yenidir. Başçı İbrahim Cami ile Hamamı arasında ve güney duvarı arkasında birçok mezarlar yer alır. Güneydoğusunda 1481 yılında ölen Başçı İbrahim Bey’in mezarı bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır