Balıklı Rum Hastanesi Otelleri

Bu yerdeki 31 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Balıklı Rum Hastanesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Balıklı Rum Hastanesi İstanbul’daki Rum cemaatine ait üç hastaneden biridir. Hastane 1753 yılında bakkallar esnafının loncası tarafından inşa edilmiştir. Hastanenin amacı o zamanlar sık sık görülen veba epidemilerinde hastalanan Rum vatandaşların tedavisi idi. 790 yılında çıkan yangında yok olunca Patrik 7. Neofitos’un ve Bab-ı Ali tercümanı Yorgo Hum

Hampton by Hilton Zeytinburnu Istanbul

Zeytinburnu / Istanbul /
Sehir merkezi ve Tarihi Yarimada’ya yakin konumlandirilan Hampton by Hilton Zeytinburnu Istanbul , is, eglence ve popüler noktalara ulasim rahatligi sunuyor.

Gonca Suites

Zeytinburnu / Istanbul /
Gonca Suites yüksek müsteri memnuniyeti ile her daim konforlu daireler ile hizmet vermektedir. Suit dairelerimiz de konforu, rahatligi ve güven içinde olma imkanlarini bir arada bulabilirsiniz.

The Conforium Hotel

Zeytinburnu / Istanbul /
The Conforium Hotel, Istanbul Zeytinburnu'nda çok temiz, sessiz, sakin ve güzel bir konumda bulunmaktadir. Otelimiz 2015 yilinda açilmis olup Butik otel tarzinda hizmet vermektedir.

Tryp by Wyndham Istanbul Topkapi

Zeytinburnu / Istanbul /
Tryp by Wyndham Istanbul Topkapi oteli dünyanin en eski sehirlerindedn biri olan Istanbul'un tarihi yarimadasinin girisinde yeralan deniz ve sehir manzarali odalari ile Istanbul'u doyasiya yasamak isteyenler için benzersiz bir seçenek.

ibis İstanbul Zeytinburnu

Zeytinburnu / İstanbul /
Farklı damak zevklerine hitap eden ve değişik kültürleri kapsayan mutfağı ile misafirlerine birbirinden lezzetli yemekleri tatma imkanı sağlar.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Balıklı Rum Hastanesi Hakkında

Balıklı Rum Hastanesi İstanbul’daki Rum cemaatine ait üç hastaneden biridir. Hastane 1753 yılında bakkallar esnafının loncası tarafından inşa edilmiştir. Hastanenin amacı o zamanlar sık sık görülen veba epidemilerinde hastalanan Rum vatandaşların tedavisi idi. 790 yılında çıkan yangında yok olunca Patrik 7. Neofitos’un ve Bab-ı Ali tercümanı Yorgo Humuzi’nin katkısı ile yeniden inşa edilmiştir. Hastane, 1991 yılında restore edildi. 1994 yılında bünyesinde alkol ve madde bağımlılığı tedavisi için Türkiye’nin ilk özel kliniği kurulmuştur.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır