Balbey Camii Otelleri

En uygun Balbey Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Balbey Camii Otelleri

Genel Bilgi

Ana cephe kuzeye bakmaktadır. Ve önünde küçük bir avlu mevcuttur. Cephenin ortasında basık kemerli bir cümle kapısna sahiptir. Kapının üstünde 0,50x0,80 m boyutlarında üç satılık kitabesi yakın yıllarda kaybolmuştur. Cümle kapısının iki yanında dikdörtgen şekilli, demir şebekeli birer pencere yeri kuzeydo?u köşesine bitişiktir ve kesme taşla yapılmışt

Mehmet Otel

Muratpaşa / Antalya
Mehmet Otel, her daim güler yüz ile çalışan personelleri ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Villa Verde

Kaleiçi / Muratpasa / Antalya
Mis gibi portakal çiçegi kokan, kus sesleri kulagimizda hos seda olusturan, essiz Kesik Minare manzarali güzel ve sakin avlusunun yemyesil gölge altinda antik atmosfer ve serin hava ile oksanarak huzurlu bir zamaninizi geçirebilirsiniz.

Old Town Point Hotel & Spa

Muratpaşa / Antalya
Restoran ve barı bulunan otel24 saat açık resepsiyon ve oda servisi ile hizmet veriyor.

Sun Anatolia Otel

Muratpaşa / Antalya
Kiralık bisiklet gibi dinlenme imkânlarından/kolaylıklarından yararlanın veya çatı katında teras ile manzaranın tadını çıkartın. Bu pansiyonda ayrıca ücretsiz kablosuz İnternet, lobide televizyon ve tur/bilet hizmetleri sunulmaktadır.

Goodman Hotel & Bistro

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Bu tesis plaja 2 dakikalık yürüme mesafesinde. Antalya'nın Kaleiçi Bölgesi'nde yer alan Goodman Hotel & Bistro, limana 200 metre, plaja 600 metre uzaklıktadır.

Jazzy Homes

Muratpaşa / Antalya
Jazzy Homes toplam 9 adet daireden oluşmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Balbey Camii Hakkında

Balbey Camii Otelleri Ana cephe kuzeye bakmaktadır. Ve önünde küçük bir avlu mevcuttur. Cephenin ortasında basık kemerli bir cümle kapısna sahiptir. Kapının üstünde 0,50x0,80 m boyutlarında üç satılık kitabesi yakın yıllarda kaybolmuştur. Cümle kapısının iki yanında dikdörtgen şekilli, demir şebekeli birer pencere yeri kuzeydo?u köşesine bitişiktir ve kesme taşla yapılmıştır. Yapının tek kubbesi ve diğer kısımlarının üstü alaturka kiremit ile örtülüdür. Kubbe kasnağı oldukça yüksek olup oniki köşelidir. Kubbeye geçiş pandantiflerle sağlanmıştır. Kuzey cephe dışındaki cephelerde, altlarda dikdörtgen şekilli demir şebekeli ikişer büyük pencere ile üstlerde aynı özellikte ikişer ve daha küçük pencereler bulunmaktadır. Dıştan, dört yüzdede üçgenlere kadar olan yükseklik saçak taşıklığı ile belli edilmiştir. Basık kemerli cümle kapısından cami sahnına girildiğinde sağda ve solda müezzin mahfilleri yer almaktadır. Bunların üzerleri kadınlar mahfilidir. Kadınlar mahfiline iki taraftan da ahşap merdivenlerle çıkılmaktadır. Tarihte Malkoçoğlu lakabı ile tanınan Balibey II. Bayezit devrinin akıncı beylerinden olduğuna göre eserin XV. yüzyıl'a ait oldu?u sanılır. Ancak eserin mimari yapısı daha yakın tarihlere ait olduğu intibaını vermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır