Balbey Camii Otelleri

En uygun Balbey Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Balbey Camii Otelleri

Genel Bilgi

Ana cephe kuzeye bakmaktadır. Ve önünde küçük bir avlu mevcuttur. Cephenin ortasında basık kemerli bir cümle kapısna sahiptir. Kapının üstünde 0,50x0,80 m boyutlarında üç satılık kitabesi yakın yıllarda kaybolmuştur. Cümle kapısının iki yanında dikdörtgen şekilli, demir şebekeli birer pencere yeri kuzeydo?u köşesine bitişiktir ve kesme taşla yapılmışt

Hotel Twenty Kaleiçi

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Antalya şehrinin kalbi Kaleiçi'nde yer alan Twenty Hotel, 2009'dan beri faaliyet göstermektedir. Oda kahvaltı konsepti ile hizmet veren tesiste güne güzel bir kahvaltı ile başlayabilir, şık dizaynlı odalarında eşsiz bir konaklama yapabilirsiniz.

Old Town Point Hotel & Spa

Muratpaşa / Antalya
Restoran ve barı bulunan otel24 saat açık resepsiyon ve oda servisi ile hizmet veriyor.

Sun Anatolia Otel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Kiralık bisiklet gibi dinlenme imkânlarından/kolaylıklarından yararlanın veya çatı katında teras ile manzaranın tadını çıkartın. Bu pansiyonda ayrıca ücretsiz kablosuz İnternet, lobide televizyon ve tur/bilet hizmetleri sunulmaktadır.

Yalçın Otel Muratpaşa

Muratpaşa / Antalya
Yalçın Otel, 1982 yılından itibaren otelcilik sektöründe 85 yatak ile müşterilerimize hizmet vermektedir.

Leslion Luxury - Spa Hotel

Muratpaşa / Antalya
Modern yaşamın yorucu temposunu geride bırakıp kendinizle baş başa kalmanın keyfini çıkaracağınız Les Lion Luxury Hotel & Spa; her detayı titizlikle planlanmış şık odaları, Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetlerinin tadına varacağınız konsept restoran

Grand Antalya Hotel

Muratpaşa / Antalya
Butik otel konseptiyle hizmet vermektedir. Odalarda,Wi-Fi, klima, Wc, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Balbey Camii Hakkında

Balbey Camii Otelleri Ana cephe kuzeye bakmaktadır. Ve önünde küçük bir avlu mevcuttur. Cephenin ortasında basık kemerli bir cümle kapısna sahiptir. Kapının üstünde 0,50x0,80 m boyutlarında üç satılık kitabesi yakın yıllarda kaybolmuştur. Cümle kapısının iki yanında dikdörtgen şekilli, demir şebekeli birer pencere yeri kuzeydo?u köşesine bitişiktir ve kesme taşla yapılmıştır. Yapının tek kubbesi ve diğer kısımlarının üstü alaturka kiremit ile örtülüdür. Kubbe kasnağı oldukça yüksek olup oniki köşelidir. Kubbeye geçiş pandantiflerle sağlanmıştır. Kuzey cephe dışındaki cephelerde, altlarda dikdörtgen şekilli demir şebekeli ikişer büyük pencere ile üstlerde aynı özellikte ikişer ve daha küçük pencereler bulunmaktadır. Dıştan, dört yüzdede üçgenlere kadar olan yükseklik saçak taşıklığı ile belli edilmiştir. Basık kemerli cümle kapısından cami sahnına girildiğinde sağda ve solda müezzin mahfilleri yer almaktadır. Bunların üzerleri kadınlar mahfilidir. Kadınlar mahfiline iki taraftan da ahşap merdivenlerle çıkılmaktadır. Tarihte Malkoçoğlu lakabı ile tanınan Balibey II. Bayezit devrinin akıncı beylerinden olduğuna göre eserin XV. yüzyıl'a ait oldu?u sanılır. Ancak eserin mimari yapısı daha yakın tarihlere ait olduğu intibaını vermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır