Arsemia Ören Yeri Otelleri

Bu yerdeki 2 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Arsemia Ören Yeri Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

M.Ö. 2. yüzyılın başlarında, Kommagenelilerin atası Arsemez tarafından Kahta çayının doğusunda Eski Kahta Kalesinin karşısında kurulmuştur. Krallığın yazlık başkenti ve idare merkezidir. Kentin tören yolunda Mitras'ın kabartma steli, ayin platformu üzerinde Antiochus-Herakles tokalaşma steli ve bunun önünde Anadolu'nun bilinen en büyük Grekçe yazıtı y

Komagene Hotel

Kahta / Adiyaman /
Kahta kasabasında yer alan bu otel, Adıyaman'a 30 km uzaklıktadır. Otobüs Terminali'ne ücretsiz çift yönlü transfer servisi sunmaktadır. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi erişiminden yararlanabilirsiniz.

Gül Otel

Kahta / Adiyaman /
Gül Otel Adıyaman'ın Kahta ilçesinde küçük ve şirin bir otel olma özelliğiyle müşterilerine Yıldızlı otel konforunda hizmet veren yerel bir işletmedir

Karadut Pansiyon Nemrut

Kahta / Adiyaman /
Nemrut Dağı eteklerinde yer alan Karadut, Adıyaman-Diyarbakır yolu üzerindedir. Tesis klima, ücretsiz Wi-Fi ve özel banyo bulunan odalar ve bir teras restoran sunmaktadır. Karadut Pension’ın özel banyoları duş ve saç kurutma makinesi ile donatılmıştır.

Hotel Euphrat Nemrut

Kahta / Adiyaman /
Nemrut Dağı'nın eteklerindeki Karadut Köyü'nde yer alan bu otelin açık havuzu ve güneşlenme terası vardır. Tüm alanlarda WiFi erişimi ücretsizdir. Havaalanından ve otogardan ücretsiz transfer servisi sağlanmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Arsemia Ören Yeri Hakkında

M.Ö. 2. yüzyılın başlarında, Kommagenelilerin atası Arsemez tarafından Kahta çayının doğusunda Eski Kahta Kalesinin karşısında kurulmuştur. Krallığın yazlık başkenti ve idare merkezidir. Kentin tören yolunda Mitras'ın kabartma steli, ayin platformu üzerinde Antiochus-Herakles tokalaşma steli ve bunun önünde Anadolu'nun bilinen en büyük Grekçe yazıtı yer almaktadır. Yazıtın bulunduğu yerden başlayan 158 metre derinliğe ulaşan bir tünel ile yazıtın batısında benzer bir kaya dehlizi bulunmaktadır. Tepe üzerindeki platformda Mithridathes Callinichus'un mezar tapınağı ve sarayı yer almaktadır. Yapılan saray kazılarında çok sayıda heykel parçası, bir kraliçe ve Antiochus başı bulunmuştur.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır