Araplar Camii Otelleri

Araplar Camii otelleri, en uygun Araplar Camii otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Araplar Camii Otelleri

Genel Bilgi

Kesme taş ve tuğla duvar işçiliği ile inşa edilmiş iken son devirdeki tamirlerde gövde tamamen moloz taş, sadece pencere kemerleri tuğla olarak işlenmiştir. Çatılı camidir, kirpi saçakları sıvanmış ve alaturka kiremit kaplanmıştır. Doğu cephesindeki pencerelerin söveleri ahşap olup, altlı üstlü ahşap hatıllarla desteklenmiştir. Son cemaat yeri revakın

Baia Bursa Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Bursa'nın sanayi bölgesine 1 km mesafede bulunan Baia Bursa Hotel, ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV ile lüks odalar sunmaktadır. Otelde bir sağlıklı yaşam merkezi ve mağazalar bulunuyor.

Grand Rimedya Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
ŞEHİR MERKEZİNE 8 KM , BURSA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNE 4 KM ,BURSA ULUSLARARASI TEKSTİL TİCARET MERKEZİNE YÜRÜME MESAFESİNDE BULUNAN GRAND RİMEDYA HOTEL KONFORLU ODALARI İLE MİSAFİRLERİNE RAHAT BİR KONAKLAMA İMKANI SUNUYOR.

ibis Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa
Lüks konaklama birimlerine ev sahipliği yapan İbis Otel Bursa konukların ihtiyaçlarına göre dekore edilmiştir. Odalarının tümünde özel banyo bulunurken, her bir banyo; saç kurutma makinesi, havlu ve banyo malzemeleriyle donatılmıştır.

Kervansaray Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Otelimiz, 9,000 m²lik bir alanda, kubbeli çatıları olan geleneksel bir binada yer almaktadır. Otelde 2 adet yüzme havuzu bulunmakta ve kapalı havuzda kaplıca suyu kullanılmaktadır.

Bursa Palas

Merkez / Osmangazi / Bursa
Bursa Palas, Bursa şehir merkezindeki konumu ile misafirlerine kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Divan Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Divan Bursa, SPA tesisi, özel bir işletme tarafından işletilmekte ve SPA ve Termal Havuz kullanım standartları gereğince her gün 10:00 -20:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Araplar Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Araplar Camii Hakkında

Araplar Camii Otelleri Kesme taş ve tuğla duvar işçiliği ile inşa edilmiş iken son devirdeki tamirlerde gövde tamamen moloz taş, sadece pencere kemerleri tuğla olarak işlenmiştir. Çatılı camidir, kirpi saçakları sıvanmış ve alaturka kiremit kaplanmıştır. Doğu cephesindeki pencerelerin söveleri ahşap olup, altlı üstlü ahşap hatıllarla desteklenmiştir. Son cemaat yeri revakının yanları kapalı, üstü de ahşap çatı ile örtülüdür. Hemen doğusundaki türbede gömülü olan Arap Mehmet Dede adındaki zatın, caminin bânîsi olduğu düşünülmektedir. 1855 depreminden sonra tutulan kayıtlardaki: “Arablar Mahallesi Mescidi’nin etrâf dıvarları her tarafdan şakk oldığı” ibaresinden, depremde çok zarar gördüğü anlaşılır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır