Alaaddin Camii Otelleri

Alaaddin Camii otelleri, en uygun Alaaddin Camii otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Alaaddin Camii Otelleri

Genel Bilgi

1335 yılında yapılmıştır. Osman Gazi nin büyük oğlu Alaaddin Paşa tarafından yaptırılmış olan cami, Bursa da yapılan ilk cami olarak gösterilmektedir. Depremden sonra cami, Rum ustalar tarafından tamir ettirilmiş.İon tarzında olup bir Bizans yapısından alınmıştır. 1862 yılında esaslı bir onanın görmüş olan Alaaddin Camii, Osmanlı devletinin ilk devir

Bursa Park Apart Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tesisimizin dairelerinde düz ekran TV, klima ve minibar bulunmaktadır. Ayrıca elektrikli su ısıtıcısı ve yemek masası içeren tam donanımlı bir mini mutfak mevcuttur. Özel banyolarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri vardır.

Kırcı Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Atatürk Stadı'na 5 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde bulunan Kırcı Hotel, ücretsiz Wi-Fi ve klima ile donatılmış sigara içilmeyen odalara sahiptir. Otelde kapalı havuz, sauna ve fitness merkezi bulunmaktadır.

Hotel Ferro

Çekirge / Osmangazi / Bursa
LCD TV ve ücretsiz Wi-Fi bulunan odalar sunmaktadır. Tüm odalarda özel banyo, çalışma masası, başucu lambaları ve 24 saat oda servisi ile donatılmıştır.

Haliç Apart Bursa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Dairelerimizin tamamı şehir ve park manzaralıdır.

Bursa Korkmaz Apart

Osmangazi / Bursa
Bursa Korkmaz Apart, Bursa Merkez'de yer almaktadır. Tesis, toplam 4 adet sade ve temiz odasıyla konuklarını ağırlamaktadır. Odalar, apart oda, 30 m2 ve aile odası 60 m2'dir. Odalar şehir manzaralıdır.

Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center

Merkez / Osmangazi / Bursa
Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center, Güney Marmara’nın en çok tercih edilen, klasik ve modernin zarif bir şekilde bütünleştiği mimarisiyle etkileyici, 5 yıldızıyla Bursa Şehir Merkezi'nde parlamaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Alaaddin Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Alaaddin Camii Hakkında

Alaaddin Camii Otelleri 1335 yılında yapılmıştır. Osman Gazi nin büyük oğlu Alaaddin Paşa tarafından yaptırılmış olan cami, Bursa da yapılan ilk cami olarak gösterilmektedir. Depremden sonra cami, Rum ustalar tarafından tamir ettirilmiş.İon tarzında olup bir Bizans yapısından alınmıştır. 1862 yılında esaslı bir onanın görmüş olan Alaaddin Camii, Osmanlı devletinin ilk devir yapılarında, Ters T planlı camilerin gelişmesinde öncülük etmiştir. Avlusunda, özellikle batısında eski bir yapının izleri vardır. Avlunun batısında ise çok sayıda eski ve güzel taşlı mezarlar vardır. Mezarların çoğunun, vakfın mütevellilerine ait olduğu görülmektedir. Caminin dış kapısı yanında, büyük Osmanlı kemeri altında bir çeşme ile anıtsal bir çınar ağacı vardır. Osmanlı kroniklerinde, Alaaddin Paşa nın, Kaplıca Kapısı nınhemen girişinde de bir mescit yaptırdığı yazılıdır. Bazı belgelerdeyse, Kaplıca kapısı içinde değil dışında, Kükürtlü Hamamının yanında olduğu yazılıdır. XVI. yüzyıl belgelerinde varlığına tanık olduğumuz bu ikinci mescidin ne zaman yıkıldığını belirleyemedik. Yine, cami avlusuna bitişik sivri kemerli çeşmeyi de Osmanlı mimarlığının günümüze ulaşan en eski çeşmesi olarak kabul etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır