Alaaddin Camii Otelleri

Bu yerdeki 51 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Alaaddin Camii Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

1335 yılında yapılmıştır. Osman Gazi nin büyük oğlu Alaaddin Paşa tarafından yaptırılmış olan cami, Bursa da yapılan ilk cami olarak gösterilmektedir. Depremden sonra cami, Rum ustalar tarafından tamir ettirilmiş.İon tarzında olup bir Bizans yapısından alınmıştır. 1862 yılında esaslı bir onanın görmüş olan Alaaddin Camii, Osmanlı devletinin ilk devir

Bursa Park Apart Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa /
Tesisimizin dairelerinde düz ekran TV, klima ve minibar bulunmaktadır. Ayrıca elektrikli su ısıtıcısı ve yemek masası içeren tam donanımlı bir mini mutfak mevcuttur. Özel banyolarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri vardır.

Kırcı Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa /
Atatürk Stadı'na 5 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde bulunan Kırcı Hotel, ücretsiz Wi-Fi ve klima ile donatılmış sigara içilmeyen odalara sahiptir. Otelde kapalı havuz, sauna ve fitness merkezi bulunmaktadır.

Hotel Ferro

Çekirge / Osmangazi / Bursa /
LCD TV ve ücretsiz Wi-Fi bulunan odalar sunmaktadır. Tüm odalarda özel banyo, çalışma masası, başucu lambaları ve 24 saat oda servisi ile donatılmıştır.

Haliç Apart Bursa

Çekirge / Osmangazi / Bursa /
Dairelerimizin tamamı şehir ve park manzaralıdır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Alaaddin Camii Hakkında

1335 yılında yapılmıştır. Osman Gazi nin büyük oğlu Alaaddin Paşa tarafından yaptırılmış olan cami, Bursa da yapılan ilk cami olarak gösterilmektedir. Depremden sonra cami, Rum ustalar tarafından tamir ettirilmiş.İon tarzında olup bir Bizans yapısından alınmıştır. 1862 yılında esaslı bir onanın görmüş olan Alaaddin Camii, Osmanlı devletinin ilk devir yapılarında, Ters T planlı camilerin gelişmesinde öncülük etmiştir. Avlusunda, özellikle batısında eski bir yapının izleri vardır. Avlunun batısında ise çok sayıda eski ve güzel taşlı mezarlar vardır. Mezarların çoğunun, vakfın mütevellilerine ait olduğu görülmektedir. Caminin dış kapısı yanında, büyük Osmanlı kemeri altında bir çeşme ile anıtsal bir çınar ağacı vardır. Osmanlı kroniklerinde, Alaaddin Paşa nın, Kaplıca Kapısı nınhemen girişinde de bir mescit yaptırdığı yazılıdır. Bazı belgelerdeyse, Kaplıca kapısı içinde değil dışında, Kükürtlü Hamamının yanında olduğu yazılıdır. XVI. yüzyıl belgelerinde varlığına tanık olduğumuz bu ikinci mescidin ne zaman yıkıldığını belirleyemedik. Yine, cami avlusuna bitişik sivri kemerli çeşmeyi de Osmanlı mimarlığının günümüze ulaşan en eski çeşmesi olarak kabul etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır