Ahmedi Hani Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ahmedi Hani Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Ahmedi Hani ünlü Mem-u Zin adlı eserin yazarıdır. Yörenin çok önemli şair ve filozoflarındandır. Babasının adı İlyas'dır. Han kelimesi Hakkari yakınlarında bulunduğu söylenen Han köyünden veya burada yaşayan Hani aşiretinden yada mensubu olduğu Haniyan ailesinden aldığı tahmin edilmektedir.1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmeyen Ahme

Golden Otel Erzurum

Merkez / Doğubayazıt / Ağri /
Şehir merkezinde bulunan otelimiz misafir ağırlama sektöründe isim yapmış, yılların tecrübesiyle hizmetinizdedir.Sevdiklerinizle rahat konaklamanın tadını çıkarın.

Nuh Otel

Doğubayazıt / Ağri /
Otelimiz 1989 yılında kurulmuş olup, bölgenin Turizm Bakanlığı'na bağlı üç otelinden bir tanesidir. Toplamda 48 odadan oluşur, ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti, minibar, Amerikan bar, 24 saat sıcak su, LED TV,açık otopark bulunmaktadır.

Grand Ağa Hotel

Doğubayazıt / Ağri /
Ağrı-Doğubeyazıt'ta Ağrı dağı ve İshak paşa sarayı manzarasına karşı yer alan ve dört yıldızlı konfor dolu bir konaklama hizmeti sunan Grand Ağa Hotel, gerek iş gerekse turistik amaçlı ziyaretler için sıklıkla tercih edilmektedir.

Butik Ertur Hotel

Doğubayazıt / Ağri /
Butik Ertur Hotel, bahçe, teras, ortak salon ve ücretsiz Wi-Fi gibi çeşitli olanaklar sunmaktadır. Tesiste restoran ve bar vardır. Tesiste 24 saat açık resepsiyon ve konsiyerj hizmeti mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Ahmedi Hani Türbesi Hakkında

Ahmedi Hani ünlü Mem-u Zin adlı eserin yazarıdır. Yörenin çok önemli şair ve filozoflarındandır. Babasının adı İlyas'dır. Han kelimesi Hakkari yakınlarında bulunduğu söylenen Han köyünden veya burada yaşayan Hani aşiretinden yada mensubu olduğu Haniyan ailesinden aldığı tahmin edilmektedir.1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmeyen Ahmedi Hani ye ait bir türbedir. Türbenin yanında sonradan birde cami yapılmıştır. Bölgede en çok ziyaret edilen türbedir.

Ahmedi Hani Türbesi Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır