Adıyaman Kalesi Otelleri

Bu yerdeki 12 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Adıyaman Kalesi Otelleri

Genel Bilgi

Hısn-i Mansur Kalesi ismiyle de anılan kale, şehrin tam ortasında, yığma bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Kale, Emevi komutanlarından Mansur İbn-i Cavene tarafından Bizans saldırılarına karşı korunmak için yapılmıştır. Sonarki dönemde gittikçe önem kazan yapı, şehre ismini vermiş ve "Mansur’un Kalesi" anlamına gelen "Hısn’ı Mansur" diye anılmasını sağ

Arsames Hotel

Merkez / Adiyaman
OTELIMIZ 2012 YILINDA HIZMETE SUNULMUSTUR SEHIR MERKEZINDE OLUP HAVAALANINA 15 DK MESAFEDEDIR.OTELIM 50 ODA 100 YATAK KAPASITESINE SAHIPTIR.

Garden Adiyaman Hotel

Merkez / Adiyaman
Hilton Garden Inn Adıyaman, şehir merkezindeki konumu, kültürel ve tarihi mekanlara olan yakınlığı ile misafirlerine muhteşem bir konaklama fırsatı sunuyor.

Vadi-i Leman

Merkez / Adiyaman
Vadi Leman Hotel olarak siz müsterilerimize 36 oda 72 yatak kapasitesi ile en konforlu ve rahat sekilde konaklama imkani sunuyor.

Otel Samos

Merkez / Merkez / Adiyaman
Hotel Samos, iş ve tatil amaçlı seyahat eden konukların farklı ihtiyaçlarına hitap eden nitelikleriyle kendine özgün, çağdaş ve modern dizaynlı beklentilerin karşılandığı lüks bir oteldir. Mezopotamyanın Kommange bölgesinde Dünyanın 7.

Antiochos Otel

Merkez / Merkez / Adiyaman
Otelimiz 1995 yılından bu yana misafirlerine ev konforunda 4 yıldızlı olup beş yıldız standartlarında kaliteli hizmet vermekte bölgenin en zarif otellerinden biridir.

Bozdoğan Otel

Merkez / Adiyaman
Evinizin konforunu vadeden Bozdoğan Otel, Kültür turizmi başkenti Adıyaman'da güler yüzlü personeli ve hizmet kalitesiyle hem iş hem tatil amaçlı seyahat eden misafirlerimizi memnuniyetle ağırlamaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Adıyaman Kalesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Adıyaman Kalesi Hakkında

Adıyaman Kalesi Otelleri Hısn-i Mansur Kalesi ismiyle de anılan kale, şehrin tam ortasında, yığma bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Kale, Emevi komutanlarından Mansur İbn-i Cavene tarafından Bizans saldırılarına karşı korunmak için yapılmıştır. Sonarki dönemde gittikçe önem kazan yapı, şehre ismini vermiş ve "Mansur’un Kalesi" anlamına gelen "Hısn’ı Mansur" diye anılmasını sağlamıştır. Kale zaman içinde yıpranmış ve gördüğü onarımlar sonucunda yapısal değişkliklere uğramıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır