500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Türkiye'de kendi alanında ilk ve tek müzesi olma özelliğini taşıyan 500. yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, 1985 yılından beri artık fiili hizmette bulunmayan Zülfaris Sinagogu binasında 25 Kasım 2001 tarihinde hizmete girdi. Türk Musevilerince destek verilen müze gezilmeye değer nitelikte.Sokağın adı, eski kent haritalarında Zülfaris olarak okunur. B

Ferman Port Hotel

Karaköy / Beyoglu / Istanbul
Otel binamiz ilk olarak 1400'lü yillarda bir hastane olarak insa edilmis ve 1875 yilinda restore edilmistir. Tüm bu yillar ve çaba sonucunda, basariyla yenilenmistir.

Amiral Palace Hotel

Sultanahmet / Fatih / Istanbul
Tarihi Sultanahmet yarimadasinin merkez konumunda yer alan otelimiz Ayasofya'ya sadece 5 dakikalik yürüme mesafesindedir. Otelde, ücretsiz Wi-Fi'li konuk odalari ve Türk restorani bulunmaktadir. Otelin klimali odalarinda sik mobilyalar mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi Hakkında

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi Otelleri Türkiye'de kendi alanında ilk ve tek müzesi olma özelliğini taşıyan 500. yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, 1985 yılından beri artık fiili hizmette bulunmayan Zülfaris Sinagogu binasında 25 Kasım 2001 tarihinde hizmete girdi. Türk Musevilerince destek verilen müze gezilmeye değer nitelikte.Sokağın adı, eski kent haritalarında Zülfaris olarak okunur. Bu sözcük, “gelin perçemi” anlamına gelen Osmanlıca “zülf-ü arus”un halk dilinde kısaltmasıdır. Asıl adı “Kal Kadoş Galata” olan sinagog da halk arasında bu isimle anılmıştır. 1671’de varlığı bilinen, muhtemelen Cenevizlilerden kalan temelleri üzerine, 19. yüzyıl başında yeniden inşa edilen ve 1985’lere kadar sinagog olarak hizmet veren bu bina, “500. Yıl Kutlama Etkinlikleri” çerçevesinde 500. Yıl Vakfı tarafından restore edilerek müzeye dönüştürüldü.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır